آخرین اخبار سفر به اربعین/جزئیات صدور کارت سفر موقت


به گزارش تجارت نیوز، اگر این روزها به سفر می روید اربعین خبر را در زیر بخوانید.

بلیط ویژه سفر اربعین

به گزارش ایسنا، سخنگوی فراجا درباره زمان ارسال بلیط ویژه اربعین گفت: بلیط ویژه اربعین یا همان گذر موقت اربعین حداکثر تا ۷۲ ساعت و از طریق پست به آدرس متقاضیان و کسانی که قصد شرکت دارند. در راهپیمایی گسترده و معنوی اربعین حسینی (ع) تحویل داده شده است.

وی درباره نحوه درخواست این اوراق نیز گفت: مردم عزیز برای درخواست برگه راهنمایی و رانندگی ویژه اربعین فقط به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنند و به هیچ عنوان به مراکز صدور گذرنامه مراجعه نکنند.

بر اساس اعلام سایت پلیس، سخنگوی فرجا گفت: مراجعه به مراکز صدور گذرنامه صرفا جهت تمدید مدت اعتبار گذرنامه های فاقد اعتبار است.

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، شهروندانی که متقاضی صدور گذرنامه بوده و قبلاً فاقد گذرنامه بوده و یا تاریخ صدور گذرنامه آنان قبل از ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ می باشد، می توانند جهت دریافت خدمات به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه نمایند. این افراد با دریافت «برگ ویژه اربعین» به عنوان سند سفر و به جای گذرنامه می توانند از مزایای سفر یکباره برون مرزی به مقصد عتبات عالیات در ایام اربعین امسال با هزینه ای معادل یک بار برخوردار شوند. دهم پاسپورت های معمولی

سردار علی ذوالقدری با بیان اینکه گذرنامه ویژه اربعین با یک دهم هزینه گذرنامه بین المللی فقط برای کشور عراق و مراسم اربعین صادر می شود، گفت: این موضوع مهمی است و مردم باید بدانند که این گذرنامه های ویژه. فقط برای سفر به عراق در ایام اربعین است.

وی همچنین درباره مدت زمان کارت های تردد ویژه گفت: طبق توافق ما و طرف عراقی، گذر ویژه اربعین برای زائران صادر می شود. این اوراق توسط کلانتری +۱۰ صادر می شود.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا ادامه داد: کارت های تردد بعد از مراسم اربعین دیگر اعتبار نخواهد داشت. دارندگان این کارت ها تنها تا روز اربعین مجاز به خروج از ایران و ورود به عراق خواهند بود. این افراد پس از اتمام سفر خود در عراق می توانند به ایران بازگردند. البته لازم به ذکر است که این گذرنامه از تاریخ خروج از ایران به مدت یک ماه در کشور عراق اعتبار خواهد داشت. پس حتما زائران باید به دو نکته توجه داشته باشند، اول اینکه در صورت داشتن چنین مدرکی قبل از اربعین از کشور خارج می شوند و دوم اینکه حداکثر یک ماه می توانند در عراق بمانند.

۵۰ درصد تخفیف بلیط اتوبوس اربعین

به گزارش مشرق نیوز، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: زائرانی که از ۶ پایانه مرزی به کشور باز می گردند از امروز تا سوم شهریور نه تنها با افزایش ۷۵ درصدی کرایه اتوبوس مواجه نخواهند شد، بلکه از ۵۰ درصد تخفیف نیز برخوردار خواهند شد. .

نرخ مصوب حمل و نقل عمومی جاده ای در اربعین

به گزارش ایسنا، داریوش باقرجوان، مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری می گوید: تعرفه های مصوب برای حمل و نقل عمومی مسافر جاده ای بر اساس نظر ستاد مرکزی است. اربعین به تمامی استان های سراسر کشور ابلاغ شده است، وی بیان کرد: زائران می توانند با مراجعه به سایت های اختصاصی مشترک، واحدهای فروش بلیت در سطح شهر و پایانه های مسافربری بلیت پایانه های مرزی اربعین حسینی را تهیه کنند.

وی بیان کرد: به استان های سراسر کشور و شرکت های حمل و نقل اعلام شده است که علاوه بر خدماتی که وجود دارد و پیش بینی شده است، موظفند خدمات ویژه ای را به مقاصد در مرزهای اربعین و بر اساس میزان تقاضا ارائه دهند. بدون توجه به اینکه چه تعداد از زائران متقاضی بلیت برنامه ریزی و طراحی می کنند تا زائران بتوانند به راحتی به سمت مرزهای اربعین حرکت کنند.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری با بیان اینکه آیا امکان خرید بلیت رفت و برگشت وجود دارد، گفت: با توجه به اینکه شرایط رفت و برگشت پیچیده است و در زمان پیک بازگشت به دلیل شرایط ترافیکی ممکن است ناوگان به موقع به مرز نرسد یا زائران ممکن است به موقع به مرز نرسند که در صورت نرسیدن به حد مجاز، فاصله این دو مورد می تواند مشکلاتی را ایجاد کند، بنابراین به دلیل نامشخص بودن آمار و اطلاعات صحیح برای بازگشت و عدم امکان برنامه ریزی برای زمان بازگشت فروش بلیط رفت و برگشت، کار دیگری انجام شده است.

این شماره را به خاطر بسپار

باقرجوان با اشاره به راه اندازی سامانه آمار و پیمایش ۲۰۰۰۱۴۱ گفت: در مسیرهای رفت و برگشت، هر زائری که درخواست استفاده از حمل و نقل عمومی بین شهری را دارد، با ارسال پیامک به شماره ۲۰۰۰۱۴۱، سقف ورود خود را اعلام می کند و بر این اساس، ناوگان خطی خواهد بود و مسیری برای زائران در نظر گرفته شده است تا به محض ورود از آن استفاده کنند.

وی با بیان اینکه ممکن است رفت و برگشت بلافاصله انجام شود و ازدحام ایجاد شود، گفت: زائران اربعین حسینی باید شماره پیامک ۲۰۰۰۱۴۱ را به خاطر بسپارند و در مسیر بازگشت به مرز ورودی برای برنامه ریزی های لازم به این شماره پیامک ارسال کنند. در این زمینه باید ظرفیت موجود ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری فراهم شود.

وقفه در سامانه فروش بلیت اربعین

به گزارش فردا، سامانه فروش بلیت برخی ایرلاین ها به دلیل برخی مشکلات و تقاضای زیاد از دسترس خارج شده است.

مسئولان ستاد اربعین از زائران خواسته اند برای خرید بلیت عجله نکنند زیرا با تماس همزمان با شرکت های هواپیمایی نقاط فروش از دسترس خارج شده و امکان تحویل بلیت وجود ندارد.

قیمت بلیط تهران-نجف و هزینه کنسلی پرواز

به گزارش تسنیم، بر اساس اعلام قبلی سازمان هواپیمایی کشوری قیمت بلیط مسیر رفت و برگشت تهران – نجف برای تاریخ ۱۵ تا ۳۰ شهریور ۶ میلیون تومان است.

برای مسیرهای پروازی مشهد-نجف-مشهد، کرمان-نجف-کرمان، یزد-نجف-یزد و زاهدان-نجف-زاهدان کرایه ۶ تا ۷ میلیون تومان است.

رئیس روابط عمومی ایران ایر گفت: هزینه لغو این پروازها در هر مسیر ۵۰۰ هزار تومان است. پروازهای ایران ایر اربعین فقط از تهران

قربانعلی افزود: بلیت فروشی گروه های زیر ۹ نفر از طریق باجه فروش بلیط ایران ایر و سایت هما انجام می شود. قیمت بلیت بزرگسالان ۶ میلیون تومان، کودکان ۶ میلیون تومان و برای کودکان زیر دو سال ۱۰ درصد قیمت بلیت خواهد بود.

وی گفت: به مسافرانی که در حین پرواز در فرودگاه حاضر نشوند ۳ میلیون تومان عودت داده می شود. ۹۰ درصد برای زائرانی که از قبل پرواز خود را کنسل می کنند قیمت بلیط دریافت کردن

رئیس روابط عمومی ایران ایر افزود: نرخ استرداد بلیت پروازهای اربعین برای هر پرواز ۵۰۰ هزار تومان است. مسیر هزینه کنسلی پرواز رفت و برگشت از تهران یک میلیون تومان است.

قربانعلی از هماهنگی با بانک ها برای استرداد سریع بلیت های لغو شده اربعین خبر داد و افزود: بار مجاز برای هر زائر ۳۰ کیلوگرم است.

هزینه عجیب پارک در مرز مهران

به گزارش اقتصاد آنلاین، مجری برنامه باب القبا نسبت به عوارض عجیب پارکینگ در مرز مهرانی اعتراض کرد.

توصیه هایی برای زائران اربعین

به گزارش ایسنا، رئیس دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، اربعین حسینی به زائران توصیه کرد برای داشتن سفری سالم، دوره واکسیناسیون کرونا را تکمیل کنند.

فرشید رضایی با اعلام این خبر افزود: زائران اربعین در صورتی که بیش از شش ماه از آخرین تاریخ واکسیناسیون آنها گذشته باشد، دوز تقویتی واکسن کرونا را تزریق کنند.

وی تاکید کرد: زائران عزیز اربعین در هنگام پیاده روی مایعات کافی مصرف کنند و از آب سالم فراوان، غذای پخته شده تازه و گرم، میوه های پوست گرفته و شسته استفاده کنند.

وی ادامه داد: زائران چند روز قبل از اربعین پیاده روی منظم داشته باشند و برای سلامت زانوهای خود در هنگام پیاده روی از چوب استفاده کنند. کفش پیاده روی راحت و دو جوراب یا جوراب حوله ای بپوشید. از کوله پشتی مناسب استفاده کنید و از حمل بار اضافی و سنگین خودداری کنید.

مدیر دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت گفت: فهرست اقلام ضروری زائران، داروی بیماری های زمینه ای ۱۰ روزه، گچ، پودر ORS، نمک، آلو خشک و انجیر خشک (برای پیشگیری از یبوست)، قاشق و عینک، دمپایی، صابون، چراغ قوه باشد

در فواصل منظم استراحت کنید

فرشیدی با بیان اینکه زائران باید به صورت دوره ای استراحت کنند و از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آفتاب پرهیز کنند، افزود: برای محافظت از خود در برابر نور خورشید و نور شدید آفتاب از عینک آفتابی، کلاه لبه دار و ضد آفتاب استفاده کنند. . لباس های گشاد با الیاف پنبه بپوشید.

وی گفت: زائران در طول پیاده روی به اندازه کافی مایعات بنوشند. در مکان های شلوغ از ماسک استفاده کنید و در صورت داشتن علائم بیماری از ماسک استفاده کنید و از دیگران فاصله بگیرید و به مطب اطلاع دهید.

وبا یک اسهال عفونی خطرناک است

رئیس دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه وبا اسهال عفونی خطرناکی است که از طریق آب، غذا و دست‌های آلوده منتقل می‌شود، گفت: زائران باید مرتباً دست‌های خود را با آب و صابون بشویند و سالم و فراوان استفاده کنند. غذای تازه و گرم، میوه های پوست کنده و شسته شده.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، فرشیدی افزود: زائران اربعین از مصرف سالاد و سبزی، ماهی، لبنیات غیر پاستوریزه و غذاهای حاوی سس و کشک خودداری کنند. اگر تب، سرفه، ضایعات پوستی، اسهال و استفراغ را تجربه کردند، فوراً به پزشک مراجعه کنند.

قرنطینه پس از بازگشت به خانه

وی در پایان از زائران اربعین خواست پس از بازگشت از سفر خود را قرنطینه کرده و به ویژه از زنان باردار، سالمندان، مبتلایان به بیماری های زمینه ای و نقص ایمنی دوری کنند.