آخرین اخبار سیل و بارندگی در شهرهای استان اصفهان


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، با فعالیت سامانه بارشی تابستانه ناشی از فعالیت جریانات موسمی در اقیانوس هند، استان اصفهان از بعدازظهر دیروز شاهد بارش شدید باران و جاری شدن سیل در برخی مناطق بود.

بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی، این سامانه امروز و فردا در استان حاکم است و احتمال بارش پراکنده تا دوشنبه و سه شنبه در نواحی غربی و جنوبی استان وجود دارد اما اوج سامانه بارشی امروز و بعدازظهر فردا بخصوص در جنوب استان در شهرستان های سمیرم شهرزا و کشاورز است.

صبح امروز به دلیل بارندگی شدید در ورزنه، سیلاب با انجام اقدامات فنی به سمت تالاب گاوخونی هدایت شد.

سیل ۱۴ شهر استان را فرا گرفت و عملیات امداد و نجات در این شهرک ها انجام شد و در مجموع ۳۷۰ نفر در این مناطق پناه گرفتند و ۱۲۲ خودرو در این جاده ها امدادرسانی شدند.

عزیزاله عباسی فرماندار فارس در گفت وگو با خبرنگار فارس با اشاره به خسارات ناشی از بارندگی روز گذشته اظهار داشت: از جمله خسارت های وارده تاکنون می توان به آبگرفتگی زمین های کشاورزی، کشت گندم در شهرستان دومان، کشت پیاز، یونجه، کشت یونجه و … اشاره کرد. ریزش و نابودی ذخایر علوفه، تلفات دام، سهمیه بندی آرد در روستاها، طغیان کنده های قدیمی و چادرهای عشایری، کلونی زنبور عسل، آسیب به برخی تاسیسات برق، چاه و تخریب آسفالت جاده.

وی با اشاره به آمادگی دستگاه های خدمات رسان و امدادی گفت: در بارندگی های اخیر مناطق عشایری فریدن متحمل خسارات زیادی شد.

عباسی گفت: بارندگی های اخیر تلفات جانی در شهرستان نداشته است اما کشاورزان و دامداران بر اثر سیل و آبگرفتگی خسارت دیده اند و نیروهای امدادی در حال ارائه خدمات به آنها هستند.

فرماندار فریدن تاکید کرد: دامداران به دلیل وقوع سیلاب و طغیان فصلی رودخانه ها از چرای دام به ویژه در حاشیه رودخانه و دامنه کوه ها خودداری کنند.

به گزارش فارس، از هم اکنون بارش شدید باران در فریدن آغاز شده که پیش بینی می شود خسارات بیشتری را به همراه داشته باشد.

بر اساس گزارش های دریافتی، بارش شدید باران موجب آبگرفتگی معابر شهرستان میم و آبگرفتگی در روستاهای حسن رباط و ازان، شهرستان های شاهین شهر و میمه شده است.

همچنین از سمیرم گزارش شده است که بارش شدید باران موجب طغیان رودخانه شهرکمه و آبگرفتگی تعدادی از منازل مسکونی در برخی مناطق و روستاهای سمیرم شده است.

بارش شدید باران و رانش زمین همچنین جاده ارتباط پادنا سمیرم به سی سخت را مسدود کرده است.

بارش باران در شهرستان چادگان از حدود یک ساعت و نیم پیش آغاز شد و جاری شدن سیلاب از روستاهای آنالوگ علی عرب و دامنه های شهرستان رازوه منجر به قطعی نیم ساعته بین دو نقطه شهرستان رازوه مسیر شد. عبور سیلاب از شهر رازوه و محله مندرجان به دریاچه منتهی می شود.

اصغر هدایت فرماندار شهرستان کهپایه در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: بارش های سیل آسا در این شهرستان از ساعت آغاز شد. ساعت ۱۳ روز گذشته و این شهرستان از سه جهت تحت تاثیر بارندگی قرار گرفت و در حاشیه رشته کوه کهپایه شاهد بارش شدید باران بودیم.

وی افزود: میزان بارندگی و میزان روان آب ها به حدی بود که برخی از راه های روستایی ما به دلیل خسارات ناشی از آن قطع و تخریب شد و برای جلوگیری از خسارات و حوادث احتمالی مجبور به تخلیه سه روستا شدیم. دهکده.

در شهرستان شهرضا نیز پس از بارندگی دیشب و صبح امروز، رودخانه های روستاهای شهرستان شهرضا روان شده که پس از آبیاری زمین های کشاورزی و قنوات، این آب به سمت جرقویه و تالاب گاوخونی در حال حرکت است.

سیل در شهرستان نایین نیز باعث سرریز شدن سد نیستانک و خروج آب از این سد شد.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان، مردم همچنان پیام های مدیریت بحران و سازمان هواشناسی را جدی بگیرند.

انتهای پیام/۶۳۱۰۱/ق/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید