آزادی محکوم به قصاص پس از تحمل ۲۳ سال حبس در خفر – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، رئیس قاضی استان فارس ضمن اعلام این خبر، محکوم این پرونده را تبعه افغانستانی مقیم ایران دانست و گفت: پس از اختلافات در سال ۷۷، محکوم این پرونده در یکی از شهرستان ها بوده است. روستاها نگهبان پیرمردی مردی ۶۰ ساله را می کشد و پس از محاکمه، حکم قصاص قاتل صادر می شود و حکم آماده اجراست اما به دلیل عدم پیگیری و درخواست اولیای دم. ، محکوم این پرونده ۲۳ سال زندان دارد.

حجت الاسلام سید کاظم موسوی در ادامه با اشاره به تاکید رئیس کل دادگستری مبنی بر تلاش همه جانبه دستگاه قضایی به ویژه شوراهای حل اختلاف برای سازش پرونده های قصاص و گذشت از سوی صاحبان حق، گفت: اداره ۴۲ قوه قضاییه شورای حل اختلاف ویژه زندان عادل آباد شیراز به عنوان یکی از فعال ترین شعبه های صلح آمیز این شورا در کشور به شدت در حال فعالیت هستند. خوردن به سازش این پرونده توجه کردند و این تلاش ها به ثمر نشست و یکی دیگر از محکومان استان فارس از قصاص رهایی یافت و دوباره به زندگی بازگشت.

این مقام عالی قضایی در استان فارس از فعالیت مضاعف اعضای شعب شوراهای حل اختلاف استان از ابتدای ماه محرم و کسب رضایت اولیای دم در راستای ” کمپین عشق به حسین».ONE) قادر بودن بخشوی اعلام و ابراز امیدواری کرد که افراد در سایر موارد جنجالی نیز به عشق امام حسین (ع) به این کمپین بپیوندند.ONE) به اختلافات آنها پایان دهید.

حجت الاسلام موسوی این پرونده را سی و چهارمین پرونده انتقام جویانه امسال خواند و تاکید کرد: در حال تلاش برای طرح هستیم. کوچک و همکاری با افراد ذی نفوذ محلی به ویژه ائمه جمعه و جماعات برای افزایش ضریب سازش در پرونده های ارجاع شده به شوراهای حل اختلاف به ۶۰ درصد.