آزمایشگاه نوآوری جدید داروسازی ، غول های بیوتکنولوژی را برای درمان های هوش مصنوعی گرد هم آورده است


غول های دارویی Pfizer ، AstraZeneca ، Merck و Teva Pharmaceuticals ، به همراه غول فناوری وب سرویس های آمازون و صندوق بیوتکنولوژی اسرائیل ، این هفته به طور رسمی آزمایشگاه نوآوری جدیدی را در اسرائیل افتتاح کردند که به ایجاد استارتاپ های جدید در زمینه توسعه محاسبات مبتنی بر هوش مصنوعی کمک می کند. فناوری هایی که به یافتن داروهای شخصی و درمان برای بیماران کمک می کند.

این تاسیسات که AION Labs نامیده می شود ، توسط مدیرعامل ماتی گیل ، مدیر ارشد سابق در Teva Pharmaceuticals و CTO دکتر Yair Benita ، رئیس سابق زیست شناسی محاسباتی در Compugen ، و عملیات علمی در CytoReason و دانشمند اصلی در MSD اداره خواهد شد. (مرک).

AION Labs قرار است به ایجاد و سرمایه گذاری در استارتاپ های اولیه با تمرکز بر هوش مصنوعی و زیست شناسی محاسباتی در کشف و توسعه دارو کمک کند. این آزمایشگاه همچنین منابع و راهنمایی ارائه می دهد زیرا این استارتاپ ها فناوری های جدیدی را برای صنعت داروسازی توسعه می دهند.

این مرکز شامل یک آزمایشگاه “مرطوب” ، که در آن تحقیقات زیست پزشکی انجام می شود ، و یک زیرساخت آزمایشگاهی محاسباتی مبتنی بر ابر برای کمک به کارآفرینان و استارتاپ های اولیه در کار خود ، از مرحله ایده تا رسیدن به اثبات مفهوم ، خواهد بود. آزمایشگاه مرطوب فضایی دقیق طراحی شده است که برای جلوگیری از ریزش خطرات احتمالی مرطوب و آلودگی ساخته شده و کنترل می شود.

بر اساس اعلام چهارشنبه ، این استارتاپ ها “از قدرت هوش مصنوعی و مقیاس و امنیت ابر استفاده می کنند تا سریعتر و کارآمدتر درمانهای جدید را بیابند ، از آزمایش روی حیوانات اجتناب کنند و مراقبت های بهداشتی را به سمت داروهای دقیق بیمار محور پیش ببرند.”

گیل در مصاحبه ای تلفنی با تایمز اسرائیل گفت: “توانایی استفاده از قابلیت های محاسباتی ، الگوریتم ها ، فناوری های مبتنی بر ابر ، هوش مصنوعی ، یادگیری ماشین و غیره ، واقعاً می تواند راه کشف داروهای جدید را افزایش داده ، بهبود ، بهینه سازی و افزایش دهد. کارآیی شخصی شده ای که ما در واقع مواد مخدر را توسعه می دهیم. “

“ما به دنبال استفاده از اکوسیستم اسرائیل و جهان هستیم ، اما تصادفی نیست که شرکای ما از فرصت استفاده کرده و این امر را در اسرائیل ، جایی که ما دارای قابلیت های تحقیقاتی اساسی باورنکردنی در علوم زیستی ، همراه با قابلیت های هوش مصنوعی هستیم ، استفاده کنند.” گفت گیل.

Uwe Schoenbeck ، Ph.D. گفت: “آزمایشگاه های AION یک مثال عالی از آنچه Pfizer در پی کمک به ایجاد آن از طریق همکاری در biopharma و صنایع مختلف است: برنامه ای با پتانسیل افزایش سرعت پیشرفت های قابل توجه که می تواند زندگی بیماران را تغییر دهد.” ، معاون ارشد رئیس جمهور و مدیر علمی ارشد علوم و نوآوری در Pfizer ، در بیانیه ای. “ما مشتاقانه منتظر ایفای نقش محوری در جستجوی نوآوری AION هستیم.”

یورن پیتر هاله ، سرپرست تحقیقات جهانی در بخش مشاغل بهداشت و درمان مرک گفت آزمایشگاه جدید “بر اساس سرمایه گذاری های طولانی مدت و موفق ما در زمینه نوآوری هایی است که از اسرائیل بیرون می آید. ما مشتاق هستیم که با شرکا برای ایجاد ارزش ملموس در کاربرد هوش مصنوعی در کشف و توسعه دارو در صنعت داروسازی و کشف داروهای مجازی به واقعیت تبدیل شویم. “

یک مدل خوب

گیل گفت آزمایشگاه های AION از BioMed X ، یک م independentسسه تحقیقات زیست پزشکی مستقل مستقر در هایدلبرگ ، آلمان الگوبرداری شده است و آزمایشگاه های AION نیز با آن یک توافق راهبردی اعلام کرده اند. بر اساس این قرارداد ، BioMed X به عنوان موتور تحقیق و توسعه برای “پیشبرد مدل ایجاد سرمایه گذاری آزمایشگاه های AION” عمل خواهد کرد.

BioMed X «تحقیقات اولیه ، دانشگاهی و استارتاپ ها را گرد هم می آورد و حدود یک دهه است که با موفقیت پروژه های جدیدی را بر اساس بزرگترین چالش های تحقیق و توسعه صنعت مواجه می کند. و ما قصد داریم آن مدل را به اسرائیل بیاوریم و آن را تطبیق دهیم. “

کریستین تیدونا ، بنیانگذار و مدیر عامل BioMed X ، گفت که این موسسه “از گسترش مدل نوآوری موفق ما به اسرائیل هیجان زده است. از نظر ما ، اسرائیل در حال حاضر بهترین مکان برای استفاده مشترک از نیروی هوش مصنوعی برای کشف و توسعه دارو به همراه بازیگران برجسته جهانی در زمینه داروسازی ، فناوری و سرمایه گذاری خطرپذیر است. “

کنسرسیوم شرکت هایی که AION Labs را تشکیل می دهند ، دسامبر گذشته در مناقصه دولتی برای انجام این کار توسط اداره نوآوری اسرائیل (IIA) برنده شد.

IIA علوم زیستی را به عنوان یک منطقه حیاتی برای رشد و سرمایه گذاری تعیین کرده بود و در سال 2017 یک برنامه آزمایشگاه های نوآوری را راه اندازی کرد. این برنامه به دنبال آن است که شرکت های بین المللی را برای راه اندازی این آزمایشگاه ها برای حمایت از استارتاپ ها در زمینه مورد علاقه خود و شرکت در اکوسیستم اسرائیل با قرار گرفتن در معرض انواع پیشرفت های بدیع. برای کارآفرینان نوپا ، آزمایشگاه ها فرصتی برای دسترسی به زیرساخت های تکنولوژیکی ، بینش بازار و تخصص صنعت ارائه می دهند.

این ابتکار در زمانی صورت گرفت که همه گیری کووید -19 نشان داد که چگونه شرکت های بزرگ دارویی می توانند از فناوری های جدید استفاده کنند. توسعه سریع واکسن ها برای ویروس COVID-19 موفقیت آن را تا حد زیادی مدیون قابلیت های هوش مصنوعی مستقر در Pfizer و Moderna است که اولین واکسن های خود را در بازار با واکسن COVID-19 به بازار عرضه کردند.

“ما دیدیم که هوش مصنوعی و فناوری های جدید می تواند چه چیزی را برای تحول در صنعت انجام دهد ، در صورتی که شما زمان هایی را برای توسعه داروها و زمان هایی را برای توسعه واکسن با استفاده از فناوری های جدید مانند mRNA ، که واکسن های Moderna و Pfizer/BioNtech بر اساس آنها ساخته شده است ، ثبت کرده اید. کاملاً تأیید شده و مبتنی بر ابر هستند. ” “و شرکای ما تصمیم گرفتند برای انجام این کار با هم کار کنند تا هم از یکدیگر درس بگیرند و هم از قدرت خود در اعداد استفاده کنند.”

گیل افزود که آزمایشگاه های AION “با هر یک از شرکت ها به تنهایی و با همکاری یکدیگر 4-6 چالش تحقیق و توسعه را انتخاب خواهند کرد که ما هر سال بر آنها تمرکز خواهیم کرد-در هر کجا از نحوه کشف داروهای جدید بر اساس فناوری های هوش مصنوعی و نحوه توسعه ما. فن آوری هایی که در نحوه تولید مواد مخدر مfulثر خواهند بود و نه فقط کشف آنها. “

این آزمایشگاه سپس “درخواست جهانی برای برنامه های کاربردی با تمرکز بر اسرائیلی ها ، تمرکز قوی بر جذب اسرائیلی هایی که در حال حاضر در خارج از کشور هستند ، و پس از مدرک دکترا یا پس از مدرک اسرائیل را ترک کرده اند ، ارائه می دهد و به آنها فرصتی برای بازگشت به اسرائیل و تحقیقات علمی پیشگامانه را در بهترین محیطی که برای راه اندازی استارتاپ ها ارائه می دهیم ، انجام دهیم ، جایی که آنها به مدت چهار سال از حمایت کامل دولت اسرائیل و شرکای ما و با راهنمایی و راهنمایی دستوری خود ، از بودجه کامل برخوردار خواهند شد. ” گیل توضیح داد.

گیل گفت ، هر یک از این استارتاپ های تشکیل شده 1 میلیون NIS (310،000 دلار) برای دو سال اول و 1 میلیون NIS دیگر برای دو سال آینده دریافت خواهند کرد و می توانند با سرمایه گذاران و شرکای استراتژیک پول جمع آوری کنند.

شوشنا سلیمان در این گزارش مشارکت داشته استدیدگاهتان را بنویسید