آغاز به کار سامانه اطلاع رسانی سیلاب در یزد


مهران فاطمی استاندار یزد در گفت و گو با خبرنگار فارس از این استان اظهار داشت: پس از بارندگی و سیل اخیر بیش از ۴ هزار واحد مسکونی شهری، ۴ هزار و ۳۵۰ واحد مسکونی روستایی و بیش از ۴۵۰ واحد تجاری در استان دچار ۲۰ فقره خسارت شدند. خسارت ۱۰۰ درصدی ددن گفت: میانگین بارندگی در شهر یزد ۴۵ میلی‌متر است، در حالی که آخرین بارندگی در استان یزد در سه فاز ۹۰ میلی‌متر بوده و معادل دو سال بارندگی در پنج ساعت است.

وی با اشاره به آغاز به کار سامانه اطلاع رسانی سیلاب در شهر یزد افزود: سامانه ۱۰۰۰۶۱۱۱ در ساعت ۸ صبح امروز سه شنبه ۱۹ مرداد ماه و افراد آسیب دیده می توانند شماره یک را به این سامانه ارسال کنند و بلافاصله لینک حاوی فرم برای آنها ارسال می شود. ارسال می شود و می توانند مشخصات دستگاه آسیب دیده را وارد کنند.

استاندار یزد در خصوص روند ثبت و ورود اطلاعات آسیب دیده به سامانه گفت: بلافاصله پس از ثبت اطلاعات، تیم های ارزیاب در سطح شهرستان های صندوق مسکن حاضر شده و مابقی موارد نیز پیگیری می شود.

فاطمی با بیان اینکه تیم های ارزیاب بنیاد مسکن پیش از این به شهرهای مختلف استان اعزام شده و ساکنان شهرستان ها نیازی به ثبت اطلاعات در سامانه ندارند، تصریح کرد: برآورد اولیه خسارت در استان یزد بیش از شش هزار نفر است. میلیارد تومان.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اهمیت پیش بینی ورود سامانه جدید بارشی به استان طی دو هفته آینده، تاکید کرد: یزد شهری هموار و بدون شیب است و تنها مسیر، نهر است. از طغیان آب و رودخانه، که حریم آن نقض شده است.

استاندار یزد با بیان اینکه مسیل یزد باید احیا شود تا اقدامات مناسبتر و بهتری برای کنترل و مدیریت سیل انجام شود، خاطرنشان کرد: شهرداری باید این موضوع را در دستور کار خود قرار دهد.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید