آغاز طرح درور از صبح ۳ تیر/ پرداخت های مردم ثابت می ماند – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر عین اللهی، وزیر بهداشت در گفت و گوی تلویزیونی گفت: اعیاد قربان و غدیر مبارک باد. قادر بودن من می گویم. در پی موفقیت آمیز بودن اجرای طرح کنترل بیماری کرونا توسط دولت مردمی، یکی از طرح هایی که در دست اجرا داریم ارتقای سطح بیمه است.

وی افزود: این طرح ارتقای بیمه با بیمه همگانی آغاز شد و امسال شش هزار میلیارد تومان به آن اختصاص یافت و بیش از شش میلیون نفر تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.

وزیر بهداشت گفت: از سوی دیگر پنج هزار میلیارد تومان برای تامین بیماران خاص در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت.

وی ادامه داد: طرح پیش رو که از امشب صبح سوم تیرماه آغاز می شود، طرحی جامع و مستمر است و طرح نام دارد. داروساز نام برده شده است.

عین اللهی خاطرنشان کرد: در این طرح علاوه بر بیمه همگانی، تعداد داروهای تحت پوشش افزایش یافته و صدها داروی پرمصرف از جمله داروهای سرماخوردگی و سرماخوردگی را جزو بیمه قرار داده ایم. ایبوپروفن.

وزیر بهداشت گفت: همچنین داروهایی که پیش از این تحت پوشش بیمه نبودند در این طرح مشمول بیمه می شوند و بیش از ۳۵۰ قلم داروی ضروری بیماران مزمن تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

وی ادامه داد: هدف اصلی ما افزایش پوشش بیمه ای داروهاست بر اساس با دستور رئیس جمهور مقرر شد این طرح در سراسر کشور اجرا شود و هدف کاهش هزینه های بیماران است.

عین اللهی گفت: در ادامه این طرح سعی می کنیم برای اکثر داروها پوشش بیمه ای ایجاد کنیم و مردم تغییری در پرداخت هزینه دارو نداشته باشند.

وی افزود: هدف اصلی این طرح ثابت نگه داشتن پرداخت از جیب بیماران است و در حوزه دارو نیز تلاش می شود هزینه داروی بیماران توسط بخش دولتی تامین شود.