آلمان ارسال تسلیحات به اوکراین را کاهش داد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه آلمانی دی ولت گزارش داد فهرست تسلیحاتی که دولت این کشور اخیرا به اوکراین تحویل داده نشان می دهد که میزان تسلیحات ارسالی کاهش یافته است.

اگر چه “ولودیمیر زلینسکیرئیس جمهور اوکراین اخیرا بار دیگر از کشورهای غربی خواست تجهیزات و تسلیحات بیشتری ارسال کنند، به نوشته این روزنامه، کمک نظامی برلین به کی یف اکنون محدود به ارسال تجهیزات و قطعات ارتباطی است.

این روزنامه همچنین افزود: اولاف شولتش صدراعظم آلمان بارها به دلیل ممانعت از استقرار تسلیحات به اوکراین مورد انتقاد قرار گرفته است و منتقدان وی را متهم به انصراف از کمک نظامی به اوکراین می کنند.

همزمان با انتشار این گزارش، «مسیحی لامبرشتوزیر دفاع آلمان نیز اعلام کرد که برلین آماده حمایت از کیف در آینده است، اما در حال حاضر از نظر تامین تسلیحات و تجهیزات نظامی، دیگر نمی تواند به این کشور جنگ زده کمک کند.

از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، آلمان به همراه سایر کشورهای اروپایی انواع تسلیحات نظامی اوکراین را تامین کرده است. وزیر دفاع این کشور ماه گذشته اعلام کرد که برلین به حمایت از اوکراین «به هر طریق ممکن» ادامه خواهد داد، اما نه به قیمت ارسال قابلیت‌های دفاعی این کشور.