آمریکا: احیای برجام قیمت گاز را کاهش می دهد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، «جان کربیسخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز گفت: احیای توافق هسته ای با ایران می تواند قیمت گاز در آمریکا را کاهش دهد.

به گفته سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا (احیا) توافق هسته ای با ایران می تواند پیامدهای مثبتی داشته باشد و به کاهش قیمت گاز (در آمریکا) منجر شود.

پیش از این مقامات آمریکایی تنها تلاش می کردند احیای توافق برجام را به نفع ایران بدانند و لغو عملی برجام برای واشنگتن و غرب تنها ابزاری برای کنترل برنامه هسته ای ایران است.

«وندی شرمنمعاون وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته در گفت‌وگویی درباره اهمیت احیای برجام برای آمریکا و غرب گفت که جهان به نفت ایران نیاز دارد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده، در ماه می ۲۰۱۷ به‌طور یکجانبه و غیرقانونی ایالات متحده را از توافق‌نامه بین‌المللی برجام خارج کرد.

مذاکرات لغو تحریم ها و بازگشت آمریکا به توافق برجام در دولت سیزدهم از اوایل دی ماه سال گذشته در وین آغاز شد اما به دلیل جدی نبودن واشنگتن، این مذاکرات در اسفندماه متوقف شد. پس از وقفه ای چند ماهه، دور جدیدی از مذاکرات در روزهای ۷ و ۸ ژوئیه در دوحه قطر برگزار شد، اما تاکنون به نتیجه روشن و واضحی منتهی نشده است و سرنوشت برجام همچنان در هاله ای از ابهام است. .