آیا انبه آفریقایی برای کاهش وزن موثر است؟

اخیرا انبه آفریقایی به موضوعی داغ در میان گروه های بحث کاهش وزن تبدیل شده است که حتی دکتر معروف دکتر اوز نیز در مورد آن صحبت می کند. چیست، و آیا برای کمک به کاهش وزن های ناخواسته مفید است؟

انبه آفریقایی، یا Irvingia japonesis، میوه ای است که بسیار شبیه به انبه ای است که من اغلب در بازار می خریدم. عصاره دانه که در جنگل های بارانی کامرون در غرب آفریقا کشت می شود، موضوع مطالعات اخیر برای کاهش وزن بوده است.

بر اساس مقاله ای که در رویترز منتشر شده است، نتایج اولین کارآزمایی بالینی به خوبی کنترل شده در مورد اثربخشی عصاره در کاهش وزن اضافه نشان می دهد که انگل گابونیز می تواند یک “ابزار مفید” در مبارزه با چاقی باشد.

یک مطالعه چهار هفته ای، که توسط محققان دانشگاه یائوندو در آفریقا در سال ۲۰۰۵ انجام شد، شامل ۴۰ بزرگسال بود که ۳.۱۵ گرم Irvingia japonese 30 دقیقه قبل از غذا داده شد. به گروه کنترل دارونما سبوس جو دو سر داده شد. هر فرد حدود ۱۸۰۰ کالری در روز مصرف می کرد و سطح فعالیت خود را افزایش نمی داد.

در پایان چهار هفته، گروهی که Irvingia japonsis مصرف کردند، به طور متوسط ​​هر کدام ۱۲ پوند یا ۵.۶ ​​درصد از وزن بدن خود را از دست دادند، در مقایسه با گروه کنترل که فقط ۱ درصد وزن کم کردند. فشار خون سیستولیک نیز در کسانی که Irvingia japonese مصرف می کردند کاهش یافت.

در یک مطالعه ۱۰ هفته ای بعدی، که در Lipids in Health and Disease منتشر شد، به ۱۰۲ فرد دارای اضافه وزن یا irvingia gabonesis یا دارونما داده شد. در پایان آزمایش، افرادی که انبه آفریقایی دریافت کردند، در مقایسه با گروه کنترل که فقط یک پوند وزن کم کردند، به طور متوسط ​​۲۸ پوند از دست دادند.

علاوه بر این پس از ۱۰ هفته مشخص شد که این افراد نیز کاهش چشمگیری در چربی بدن داشته اند و اندازه دور کمر آنها دو اینچ کوچکتر بوده که نشان دهنده تاثیر آن در کاهش چربی شکم است.

فاکس نیوز اخیراً در مورد اثرات کاهش کلسترول این میوه آفریقای غربی گزارش داد و اشاره کرد که سطح کلسترول LDL – کلسترول بد – کاهش یافته است. سطح کلسترول تام، سطح گلوکز خون و پروتئین‌های واکنش‌گر C نیز کاهش یافت.

مطالعه دیگری افزایش تولید آدیپونکتین را در گروه مصرف کننده Irvingia japonese گزارش کرد. خواص ضد التهابی آدیپونکتین با کاهش خطر بیماری قلبی مرتبط است.

بی خوابی، سردرد و گاز به عنوان عوارض جانبی خفیف گزارش شده است. تحقیقات نشان می دهد که انبه آفریقایی ممکن است برای کاهش وزن مفید باشد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر