آیا باید تمرینات تمام بدن انجام دهم یا بخش های بدن؟

این سؤالی است که بسیاری از افراد در یک برنامه تناسب اندام از خود می پرسند و سؤال بسیار معتبری است. اگر این موضوع را در گوگل جستجو کنید، احتمالاً پاسخ های مختلفی برای هر دو طرف خواهید دید تا ببینید کدام یک بهتر است. حقیقت اینه که جواب واقعی… بستگی داره!!! هر دو استراتژی بسیار معتبری هستند و هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. من همچنین با مشتریانی که از هر دو استراتژی استفاده می‌کنند، نتایجی داشته‌ام، اما اینکه چگونه می‌توان تصمیم گرفت کدام یک می‌تواند یک پیشنهاد پیچیده باشد. در اینجا یک تفکیک وجود دارد که می تواند به شما در تصمیم گیری کمک کند:

اگر:

شما تازه وارد ورزش هستید

برای کسانی که تازه وارد ورزش می شوند یا بعد از یک استراحت بسیار طولانی دوباره شروع می کنند، داشتن اندام کامل بهترین است. استقامت عضلانی شما کم است و نیاز به بازسازی دارد. اکثر افراد در ۲-۴ هفته اول تنها با ۱-۲ تمرین در هر گروه عضلانی، نتایج زیادی می بینند.

شما در اجرای برنامه های ورزشی خود ناسازگار هستید

آخرین کاری که هنگام انجام هر نوع برنامه تناسب اندام می خواهید انجام دهید ایجاد عدم تعادل عضلانی به دلیل تمرینات ناسازگار است. اگر شروع به شکافتن قسمتی از بدن کنید (یک روز سینه / عضله سه سر، روز بعد پاها و غیره) و شروع به از دست دادن تمرین کنید، خود را در معرض خطر دیسپلازی عضلانی قرار می دهید زیرا همه گروه های عضلانی شما تمرین نکرده اند. به همین ترتیب به عنوان مثال، اگر هر هفته قفسه سینه خود را تمرین دهید اما تمرین کردن پشت خود را فراموش کنید، احتمالاً دچار مشکلات وضعیتی می شوید که می تواند منجر به رکود در پیشرفت و حتی آسیب شود.

به دنبال راهی ساده و سریع برای ورزش کردن کل بدن در هر بار تمرین هستید

اکثر مردم دوست دارند زمانی که در باشگاه هستند احساس کارآمدی داشته باشند زیرا زندگی پرمشغله دارند و زمان ورزش گران است. راه های زیادی برای انجام تمرینات تمام بدن وجود دارد و تنوع زیادی را برای اکثر افراد فراهم می کند.

شما فقط ۲ تا ۳ روز در هفته فرصت دارید تا به تمرینات مقاومتی بپردازید

مشابه موارد فوق، اگر فقط ۲ تا ۳ روز در هفته فرصت دارید تا به تمرینات مقاومتی بپردازید، بدن کامل بهترین است. در حالی که می توان یک قسمت از بدن را در ۳ روز انجام داد، بهتر است به جای یک بار در هفته، کل بدن خود را ۳ بار در طول هفته تمرین کنید.

در صورتی که:

شما می خواهید ۳-۵ بار در هفته تمرین مقاومتی انجام دهید

اگر شما هم مثل من هستید، از وزنه زدن لذت می برید و دوست دارید بیشتر روزهای هفته این کار را انجام دهید. تقسیم قسمت های بدن یک راه عالی برای از بین بردن گروه های عضلانی در طی ۳-۵ روز و تمرکز بر روی یک یا دو گروه عضلانی در یک زمان است.

شما می خواهید در هر تمرین فقط روی چند گروه عضلانی تمرکز کنید

هنگامی که مدتی ورزش کردید، ممکن است تصمیم بگیرید که گروه های عضلانی شما به توجه بیشتری از یک تمرین در هر تمرین نیاز دارند. در یک تمرین اسپلیت بادی، بسته به گروه یا گروه عضلانی که با آنها کار می کنید، ۲ تا ۶ تکرار در هر گروه عضلانی انجام خواهید داد.

بیش از ۳ ماه است که به طور منظم ورزش می کنید و به یک برنامه پایبند هستید

اگر به مدت ۳ ماه به اندازه کافی ثابت بوده اید (مستمر یعنی حداقل ۴ تا ۵ روز در هفته هر هفته ورزش می کنید)، احتمالاً نظم لازم را برای شروع تقسیم بدن دارید. داشتن این نظم و انضباط بسیار مهم است زیرا اگر این کار را نکنید، در معرض خطر بیشتری برای گرفتگی عضلات ناشی از از دست دادن تمرین هستید.

همانطور که می بینید، این الگوها هیچ درست یا غلطی ندارند، این سوال است که کدام یک برای شما بهتر عمل می کند. برخی از افراد بین تمرینات کل بدن و تقسیم بندی بدن به جلو و عقب می پرند، که می تواند راهی عالی برای تغییر برنامه تناسب اندام و شروع نتایج باشد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر