آیا تا به حال به رستوران رفته اید؟ مشکلی وجود دارد؟!


عصر ایران – علی مطهری، فعال سیاسی و عضو سابق شورای اسلامی در توئیتی نوشت: برخی از دانشجویان دانشگاه شریف در حوادث اخیر امتحان بدی دادند و جدای از اعتراضی که حقشان بود، توهین های بی ادبانه و بی شرمانه ای که داشتند. مهر دهم تا کنون در دانشگاه دیده نشده است و افتخار دانشجو را گرفتند و اخیراً با اصرار بر اختلاط غذا، مفهوم مقدس آزادی را به آزادی حیوانات تنزل دادند.

علی مطهری از معدود سیاستمدارانی است که نان روز نمی خورد. این می تواند از “نظرات سیاسیاو در چند سال گذشته متوجه شد که او را در کنار مردم قرار داده است.مسائل فرهنگی رویکرد او بسیار بسته است و این را می توان از آخرین قسمت توییت جدید او فهمید. البته خیلی باارزش است که او بدون نگرانی از قضاوت در اوضاع نابسامان فعلی موضع خود را به وضوح بیان کرد. “اعتبار“، بسیار محترم تر از همرنگ بودن با جماعت برای”حرفه محبوبیت“است.

انتقاد از توئیت علی مطهری: آیا تا به حال رستوران رفته اید؟  مشکلی وجود دارد؟!

اما دو نکته دیگر درباره توئیت علی مطهری می توان گفت:

۱ – انتقاد او از کلمات عجیب و غریب برخی از دانش آموزان را شامل می شود. البته در وسط دعوا صدقه حلوا نمی دهند بلکه سر می دهند فحاشی جنسیخارج از شأن است. خشم انباشته دانش آموزان و البته افراد دیگر قطعا قابل درک است، اما در جامعه ای که از لوتی تا لات در دعواهای خود، اگر در حضور زنان باشد، از فحش جنسی استفاده نمی کنند، واقعاً زشت و ناپسند است که نخبه ترین دانشجویان این مملکت، خواسته های خود را نه با شعارهای سیاسی، بلکه به صورت لعن و نفرین زیرکانه بیان کنید.

البته این فحاشی های جنسی بیش از همه تندروهای ضد دانشجو را خوشایند می کند، بنابراین بهانه ای برای آزار و اذیت دانش آموزان دارند و با رنگ آمیزی به این کلمات رکیک، مطالبات واقعی دانشجویان را به حاشیه می کشند. دانش آموز باهوش چرا چنین بهانه ای به امثال رسایی و شریعتمداری و امثال اینها می دهد؟ وقتی چیزی به نام آزادی این وسط هست چرا باید اتاق را به فحش هایی که در فرهنگ لغت خانواده های ایرانی از جمله خانواده همین دانش آموزان نیست آلوده کنیم؟

۲ – اما اصرار بر اختلاط خوردن دارد”مفهوم مقدس آزادی” به “آزادی حیواناتخراب شده، ریشه در همان نگاه فرهنگی بسته ای دارد که قبلا ذکر شد.

از آقای علی مطهری می پرسیم که زن و مرد در یک سفره خانه غذا می خورند، چه مفهوم حیوانی آزادی را به آزادی حیوان تقلیل می دهد؟
آیا تا به حال داخل بوده اید رستوران های ایرانی (که مؤنث هستند – نه مذکر) نخورده اند؟ آیا مفهوم حیوانی خاصی وجود داشت؟ مشکلی وجود دارد؟
نمی تواند خاموش باشد حج و پیاده روی اربعین گرفته تا کلاس ها و آزمایشگاه های دانشگاه مشکلی نیست مختلط بله، اما وقتی صحبت از غذاخوری دانشگاه می شود، ناگهان می خوابند! که توالت یا حمام قراره طلاق بگیرن؟!

دانشجویان به غیر از نیم ساعتی که در کافه تریا دانشگاه می خورند، می توانند ۲۳ ساعت و نیم دیگر با هم باشند. پس هر فکر و خیالی در مورد رابطه آنها دارید، نگران این نیم ساعت نباشید و به خواسته آنها احترام بگذارید. حتما باید جنجال پیش بیاد؟!