آیا کاهش وزن سریع برای سلامتی مضر است؟

“شما برخی را از دست می دهید و سپس برخی را برنده می شوید.” این یکی از جملات رایجی است که مردم آن را دوست دارند زیرا نشان دهنده این تفکر مثبت است که وقتی چیزی را به دلیل مشکلی از دست می دهید، به زودی نعمت غنی تری اتفاق می افتد. با این حال، همیشه اینطور نیست، به خصوص زمانی که در مورد وزن صحبت می کنیم. افرادی که می خواهند وزن کم کنند همیشه می خواهند لاغر شوند و دیگر هیچ وقت اضافه وزن نخواهند داشت.

اما کسانی که می خواهند به سرعت وزن کم کنند اغلب با این نوع مشکل مواجه می شوند – آنها فوراً از دست می دهند و به سرعت باز می گردند. علاوه بر این، هر چه یک فرد سریعتر بخواهد وزن خود را کاهش دهد، خطر ابتلا به مشکلات سلامتی بیشتر است.

افرادی که قبلاً برای کاهش وزن تلاش کرده اند می دانند که این کار آسانی نیست. آنها باید بیشتر از آنچه مصرف می کنند کالری بسوزانند و سوزاندن کالری به تلاش زیادی نیاز دارد. ورزش منظم بدنی یکی از راه های با تاکید بر قسمت هایی از بدن است که نیاز به توجه بیشتری دارند. یک برنامه غذایی سالم راه دیگری برای کنترل کالری دریافتی بدن است.

اگرچه برنامه های کاهش وزن مناسب به راحتی در دسترس همه کسانی است که به دنبال وزن طبیعی هستند، برخی هنوز هم ادامه می دهند و می خواهند مسیر سریع را انتخاب کنند. کارشناسان توافق دارند که کاهش وزن سریع خطرات جدی برای سلامتی دارد و بنابراین همیشه توصیه نمی شود.

کسانی که خود را در آینه چاق می بینند یا شلوار تنگشان دیگر مناسب نیست – معمولاً وسواس کاهش وزن سریع پیدا می کنند. به احتمال زیاد آنها درگیر رژیم های غذایی شدید، شمارش بیش از حد کالری، محرومیت از خود و گرسنگی هستند که اغلب به جای موفقیت منجر به شکست می شوند. آنها به جای لذت بردن از این فرآیند از طریق آن رنج می برند.

همیشه باید به یاد داشته باشید که کاهش وزن سالم مهمتر از کاهش وزن سریع است. کاهش ناگهانی وزن برای سلامتی مضر است. سیستم ایمنی را تحت فشار قرار می دهد، خطرات نارسایی قلبی، تغییرات فشار خون، قند خون پایین، زخم، تهدیدی برای عدم تعادل بدن، افزایش وزن سریع را به همراه دارد.

کاهش وزن یک فعالیت یک شبه نیست، بلکه فرآیندی است به سمت یک هدف دست یافتنی. پس از آن توصیه می شود فقط ۱ تا ۲ پوند در هفته کاهش دهید. سبک زندگی نیز در این امر نقش دارد، مانند گنجاندن ورزش بدنی در فعالیت های روزانه و کاهش کالری دریافتی با حفظ یک رژیم غذایی متعادل.

همچنین به خاطر داشته باشید که دلیل کاهش وزن داشتن اندامی خوش فرم است. کاهش وزن سالم به آرامی و به طور پیوسته اتفاق می افتد. عادات طولانی مدت سالم را ترویج می کند و باعث می شود فرد از خود لذت ببرد. فقط به این فکر کنید که از یک بدن لاغر اما بیمار چه چیزی می توان به دست آورد؟

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر