آیا کشور با کمبود سرم و دارو مواجه است؟ -تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، وزیر بهداشت گفت: در روزهای اخیر مشکلات کمبود سرم و دارو به ویژه سرم اعلام شد و بلافاصله اقدامات ویژه ای برای رفع این مشکل انجام شد و در حال حاضر نه تنها کمبود سرم و دارو داریم. داروها، اما بیش از مقدار مورد انتظار، ذخیره داریم تا در صورت نیاز بلافاصله در اختیار مراکز بهداشتی درمانی متقاضی قرار گیرد.

به گزارش تسنیم، وزیر بهداشت گفت: برای ماموریت ویژه در ۳ روز پایانی ماه صفر نه تنها کمبود سرم و دارو داریم، بلکه بیش از حد انتظار ذخیره داریم به طوری که در صورت نیاز فوراً در اختیار مراکز بهداشتی درمانی متقاضی قرار گیرد.»

بهرام عین اللهی در بازدید از پایگاه های بهداشتی و درمانی و اورژانس ۱۱۵ اطراف و داخل حرم مطهر رضوی اظهار داشت: در سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و در آستانه ی شهادت امام رضا(ع) میلیون ها عزادار را در مشهد مقدس می بینیم و بلافاصله پس از اجتماع عظیم میلیونی عزاداران حسینی در کربلا و رسانه ها در کشورهای دیگر، علیرغم انتشار اخبار فراوان از موارد متعدد، در آنجا حضور یافتند. از این حماسه بزرگ و باشکوه خبری نیست و حضور میلیونی عاشقان و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در مشهدالرضا (ع) منتشر نشد.

وی بیان کرد: در این ماموریت خاص ۵۸ دستگاه آمبولانس، ۱۳ دستگاه آمبولانس و ۱۲ دستگاه موتورلانس با ۱۶۰ امدادگر در ایستگاه های اطراف و داخل حرم مطهر رضوی داریم و به طور میانگین روزانه بیش از ۵۰۰ خدمت در هر ایستگاه ارائه می شود. روز .

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه ۲ بیمارستان صحرایی در ملک آباد و باب الرضا علیه السلام را برای خدمت رسانی به زائران و مجاوران امام رضا (ع) آماده کرده ایم، تاکید کرد: همچنین تعداد ۱۶۸ بیمارستان صحرایی است. مراکز مراقبت های بهداشتی جاده ای و جاده ای با ۱۳۴ نفر بهورز، ۱۶۲ نفر بهورز داریم تا در صورت نیاز خدمات مورد نیاز بیماران و مراجعه کنندگان را ارائه دهند.

عین اللهی افزود: در روزهای اخیر اعلام شد که کمبود سرم و دارو به ویژه سرم وجود دارد و بلافاصله اقدامات ویژه ای برای رفع این مشکل انجام شد و اکنون نه تنها با کمبود سرم و دارو مواجه هستیم، بلکه دارای ذخایری بیش از میزان مورد انتظار باشد، به طوری که در صورت لزوم باید فوراً در اختیار مراکز بهداشتی درمانی متقاضی قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه در این ایام خاص خدمت به زائران پیاده و سواره افتخار بزرگی است، گفت: آرزوی قلبی ما سلامتی همه زائران و نزدیکان امام رضا (ع) است اما اگر مشکلی پیش آمد هموطنان عزیز و یا حتی زائران غیرایرانی حاضر در مشهد مقدس آماده خدمت رسانی به موقع هستیم.