آیت الله اراکی: پاسداری از اراده خدا با توطئه دشمن از بین نمی رود.


به گزارش خبرگزاری قم، آیت الله اراکی که امروز به مناسبت سالروز عید غدیر خم در ستاد عالی دستگاه های اجرایی قم سخنرانی می کرد، با تبریک این عید امیدوارکننده، اظهار داشت: این ادعا که در تاریخ بشریت یک روز اهمیت بیشتری دارد. از روز غدیر پیدا نمی شود، ادعای اسراف نیست.

وی همچنین از زیارت حضرت امیرالمومنین علیه السلام به روایت امام هادی علیه السلام آگاه بود و گفت: این زیارتنامه را می توان دائره المعارف امامت و ولایت نامید.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: البته همه زیارت های معصومین(ع) یکی از مهمترین منابع معارف اسلامی است، اما باید اذعان داشت که برخی از این زیارت ها مانند زیارت غدیریه است. جامع تر و مفصل تر

وی درباره حماسه غدیر نیز خاطرنشان کرد: غدیر اولین پیام امامت و ولایت امیرالمومنین (ع) نبود، زیرا از آغاز رسول خدا (ص) در این زمینه اطلاعیه های مختلفی وجود داشت. ) رسالت، اما از ویژگی های پیام غدیر این بود که آن هم به صورت کلی انجام شد و هم اینکه رسول الله (ص) با این امامت و ولی امر بیعت کرد.

استاد دروس عالی حوزه علمیه قم همچنین افزود: باید توجه داشت که رسول خدا (ص) از هر فردی که اسلام می آورد بیعت می کرد تا به سخنان او گوش فرا دهد و وارد یک بیعت نشود. درگیری با مردم استان و به عبارتی این نکته است. لازم به توضیح است که توجه به امامت و ولایت امیرالمومنین (ع) و سایر معصومین (ع) منحصر به اعلام عمومی روز غدیر خم نیست.

وی با بیان اینکه بیعت گرفته شده در غدیر خم تاکید عهد الهی بود، گفت: این بدان معناست که ولایت حضرت امیرالمومنین(ع) قبل از بیعت در روز غدیر خم برقرار شده است.

آیت الله اراکی با اشاره به اینکه بشر با پذیرش فرمان پروردگار وارد عالم هستی شد، گفت: انبیای الهی بعدها نیز آمدند تا عهد الهی را از بشر بگیرند و عهد ذات خداوند با حضرت آدم (ع) و فرزندان آدم را بگیرند. بردگی و تسلیم را برجسته کنید.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم سپس در ادامه به تشریح عبارت «و عهد من عهد و شریعت من عهد اطاعت» در زیارت پربار و گرانقدر جامعه کبیره پرداخت و گفت: در این آیات خطاب به ائمه معصومین (ع) است که شما عهد اطاعت از خدا دارید. تعهد و اطاعت او را تقویت کردی.

وی با تاکید بر اینکه نعمت نبوت و ولایت بر اساس آیات قرآن یکی از نعمت های الهی است، گفت: نباید فراموش کرد که امام بدنام امام معصوم(ع) از نبوت امام زمان(عج) جدا نیست. پیام رسان. خداوند (fvmh).

آیت الله اراکی سپس به آیات ۶۴ و ۶۵ سوره نساء اشاره کرد و گفت: بر اساس این آیات الهی، خلاصه رسالت انبیا در امر، سیاست و ولایت که به ائمه معصومین (علیهم السلام) رسیده است، استوار است. به دلایل متعدد و در زمان غیبت امام زمان (عج) نیز به وکلا داده شد.

وی افزود: لازم به ذکر است در زمان غیبت امام زمان (عج) فقط شخص امام غایب از دیدگاه هاست اما ولایت ایشان غایب نبوده و ادامه دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه توضیح داد که رجوع به مرجعیت به شخص مربوط نمی شود.

وی در ادامه خطاب به دشمنان گفت: بدانید حکومت الهی و ولی امر الهی نه تنها با توطئه های شما نابود نمی شود، بلکه روز به روز گسترش می یابد.

استاد دوره های پیشرفته سمینارها درباره یادگیری سرود «سلام فرمانده» نیز تصریح کرد: باید پرسید که چرا دشمنان حتی یک سرود را هم تحمل نمی کنند، البته پاسخ این است که بحث «سلام فرمانده» تنها مناظره بین این دو است. سرود و جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری است. بحث رهبری نیست بلکه بسط فرمان الهی در جوامع مختلف است و دشمنان این را نمی فهمند.

وی در پایان سخنان خود به گسترش فرهنگ اربعین و غدیر در جوامع مختلف و آمادگی چند نفر برای پذیرش امر الهی اشاره کرد و گفت: مجالس برگزار شده در این ایام، اجتماعات بازگشت به راه الهی است و توبه، چیزی که خدا بخواهد، به دنبال گسترش امر الهی خواهد بود.

انتهای پیام/ ۷۸۰۳۶
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید