اتفاق عجیب در بوشهر/ ۲ کودک در سطل کولر جان خود را از دست دادند!


حسین ناظمیان پور ظهر امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در شهرستان دیر اظهار داشت: هدی و هدیه دو کودک زیر ۵ سال ساکن شهرستان دیر بودند که بر اثر غرق شدن در سطل آب جان خود را از دست دادند.

رئیس اورژانس ۱۱۵ شهرستان دیر گفت: هدی دختر افغانی که تنها یک سال و دو ماه داشت بر اثر بی توجهی والدینش به داخل سطل پر از کولر آبی داخل حیاط سقوط کرد که به بیمارستان امام هادی.عملیات احیا با تاخیر و موفقیت آمیز با اسکورت پزشکی به بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر منتقل شد که متاسفانه پس از چند روز بستری در بخش مراقبت های ویژه علیرغم تلاش پزشکان و کادر پرستاری جان خود را از دست داد.

وی افزود: به گفته مادر این کودک در کمتر از ۲۰ دقیقه ناپدید می شود و پس از آن در یک سطل آب پیدا می شود و این نشان دهنده اهمیت توجه مضاعف به کودکان و مراقبت از حضور آنهاست.

رئیس اورژانس ۱۱۵ شهرستان دیر افزود: هدیه نیز دختر دو ساله ساکن شهرستان دیر بود که برای بازی سر خود را در سطل آب خنک کرده بود و دیگر نمی توانست سر خود را از سطل بیرون بیاورد. و والدینش نیم ساعت بعد متوجه او شدند. در مرکز پیام فوریت های پزشکی بلافاصله تیم اورژانس به محل حادثه رفت و کودک را زنده کرد.

ناظمیان پور تصریح کرد: عملیات احیا در بیمارستان بر روی این کودک ۲ ساله ادامه یافت و با موفقیت انجام شد، وی از دست داد.

وی با تاکید بر هشدار به والدین گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳ مورد فوت کودکان زیر ۵ سال در شهرستان دیر بر اثر تصادفات رخ داده است که ۲ مورد به دلیل غرق شدن در سطل آب و یکی از آنها به دلیل غرق شدن در سطل آب بوده است. تصادف کرده بود.”

ناظمیان پور خاطرنشان کرد: در حالی که آب می تواند تقریباً خطرناک باشد، اما برای اکثر کودکان به معنای سرگرمی و بازی است و کودک می تواند در چند سانتی متر آب، ته یک سطل آب، وان و حمام بدون والدین غرق شود. اینو درک کن.

رئیس اورژانس ۱۱۵ شهرستان دیر گفت: بیشتر کودکان عاشق آب هستند و دوست دارند با آب بازی کنند و والدین باید در این زمینه مراقب باشند و هرگز فرزندان خود را در کنار آب تنها نگذارند.

ناظمیان پور گفت: برخلاف تصور عموم، سطل های پر از آب خنک تری رها شده در حیاط خانه ها خطرناک و اتفاقی بوده و آسیب های جبران ناپذیری به کودکان و والدین وارد می کند.

وی بیان کرد: لازم است با رسانه ها و سازمان های مردم نهاد برای افزایش آگاهی و حساسیت مردم نسبت به خطرات رها شدن سطل های پر از کولر آبی در حیاط خلوت و حضور کودکان در ساحل در این ایام سال تلاش شود. باید در بین مردم ایجاد شود تا شاهد چنین حوادث تلخ غرق شدنی نباشیم.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید