اجرای تدابیر ویژه ترافیکی ماه محرم در پایتخت – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، سردار محمدحسین حمیدی ضمن تسلیت به مناسبت ایام شهادت آقا اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش با اعلام تمهیدات و محدودیت های ترافیکی ویژه ایام سوگواری اظهار داشت: فرارسیدن ایام عزاداری دهه اول محرم، شرایط و محدودیت های ترافیکی راه های مختلفی در تهران ایجاد می شود و این طرح ها با توجه به شرایط تشییع جنازه انجام می شود زیرا با اجرای مراسم در فضای باز و شبکه معابر بخشی از خطوط ویژه، جاده ها، میادین و سطح معابر برای برگزاری مراسم عزاداری در نظر گرفته شده است.

وی افزود: دیدن و دیده شدن در این ایام بسیار مهم است زیرا به دلیل رنگ تیره و پوشش عزاداران حسینی و تاریکی هوا و دید محدود رانندگان در شب، ممکن است برخی از رانندگان متوجه حضور عابران پیاده نشوند. باعث حوادث ناخواسته شود

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت یکی از جراحات این روزها را مربوط به تصادفات عابر پیاده عنوان کرد و تصریح کرد: تاریکی شب، سیاه پوشی عابران پیاده و خستگی برخی از رانندگان در آخر شب و کمبود. تمرکز حواس می تواند باعث بروز حوادث ناخوشایند رانندگی شود از عزاداران و رانندگان تقاضا داریم با تمرکز و دقت بیشتری در حاشیه شبکه جاده ها و تشییع جنازه رانندگی کنند تا شاهد کمترین تصادف باشیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت با اشاره به تأثیر استقرار مناسب موکب ها در کاهش ترافیک و آرامش عزاداران از مسئولان هیئت های عزاداری و دست اندرکاران مراسم خواست تا محل مناسبی برای پارک خودروها در نظر گرفته و از روشنایی مناسب در محوطه خودروها اطمینان حاصل کنند. مکان یابی و چیدمان صحیح موکب ها برای ارتقای ایمنی عزاداران.

وی بیان کرد: همچنین با توجه به تردد عزاداران حسینی و تداوم آیین محرم از تردد کامیون ها در ساعات برگزاری مراسم و اماکن و محدوده آن در سطح شهر تهران جلوگیری می شود.

سردار حمیدی گفت: برخی افراد این روزها به روش های مختلف اقدام به پلاک گذاری می کنند که خلاف قانون است و تیم پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به محض مشاهده خودرو، ضمن اجرای قانون و اجرای قانون، خودرو را متوقف و توقیف می کند. در صورت لزوم برای سیر مراحل به مراجع قضایی تحویل داده شود.» اداری و حقوقی معرفی می شود.

وی افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی در ایام محرم امسال به ویژه در تاسوعا و عاشورای حسینی و در تمامی جاده ها با حضور ۱۰۰ درصدی و چشمگیر در سهولت تردد و روان سازی ترافیک و برقراری گذر و تردد ایمن و ایجاد گذر و تردد ایمن، طرح های ترافیکی ویژه و محدودیت های ویژه خواهد داشت. شرایطی را برای حمل و نقل ایمن و مطمئن برای شهروندان فراهم می کند.

این مقام انتظامی توصیه کرد: عابران پیاده از معابر، پیاده رو و پل های عابر پیاده عبور کرده و حتی الامکان از کفش و شلوارهای رنگ روشن استفاده کنند تا در شب بیشتر در معرض دید رانندگان باشد.

وی از شهروندان خواست با در نظر گرفتن ازدحام ترافیک در مناطق منتهی به مراسم در شب های محرم و به ویژه زمان برگزاری مراسم، سفرهای خود را مدیریت کنند. از موارد غیر ضروری خودداری کنید.