اختصاص ۱۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه کشاورزی گیلان


به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، صالح محمدی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کشت برنج یکی از محصولات اصلی مردم استان گیلان است، اظهار داشت: استان گیلان به دلیل شرایط محیطی از ظرفیت خوبی در کشت برنج برخوردار است و اکثر مردم چگونه استان امرار معاش می کند.

وی با اشاره به کمبود بارندگی و ذخیره کم آب پشت سد سفیدرود گفت: با وجود مشکلاتی که در تامین آب کشاورزی وجود دارد اما با پیگیری های انجام شده و همچنین تلاش کشاورزان تمام شالیزارهای استان گیلان بهبود یافته است. با برنج کاشته شده است.”

رئیس سازمان کشاورزی استان گیلان از اختصاص یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای توسعه کشاورزی در سفر رئیس جمهور به گیلان خبر داد و افزود: بر اساس آمار بیشترین میزان اعتبار به زمین، آب و مابقی در تامین زمین و نوسازی و انتقال آب.” روش فشار کم به آن اختصاص داده شده است.

به گفته محمدی، تاکنون ۵۷ میلیارد تومان از مصوبات سفر دولت به گیلان اختصاص یافته که عمده آن مربوط به حوزه آب و زمین با اعتباری بالغ بر ۴۲ میلیارد تومان است.

وی بر گسترش صنایع تبدیلی و جلوگیری از خام فروشی محصولات کشاورزی در استان گیلان تاکید کرد و گفت: طرح های تشویقی بسیار خوبی متعلق به این حوزه بوده و تاکنون ۳۱۰ طرح سرمایه گذاری به بانک های عامل استان معرفی شده است.

رئیس سازمان کشاورزی استان گیلان با اشاره به پرورش ۱۶ میلیون قطعه جوجه یک روزه در استان گیلان تصریح کرد: نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش دو میلیون قطعه جوجه در روز مواجه بودیم به این ترتیب که در خرداد ماه امسال ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه جوجه در واحدهای تولیدی استان انجام شده است.

انتهای پیام/ ۸۴۰۰۷
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید