اختصاص ۲۳ هزار میلیارد تسهیلات ازدواج به جوانان کرمانشاهی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، سید سولات مرتضوی معاون اجرایی شورای اداری استان کرمانشاه که پنجشنبه شب در اتاق استانداری برگزار شد، گفت: مطابق با به منظور شناسایی مزایای نسبی استان کرمانشاه در حوزه های مختلف، تفاهم نامه های لازم بین ۲۰۰ دستگاه اجرایی و ۳۲ دستگاه و سازمان در استان کرمانشاه منعقد شد.

وی افزود: بیشترین توافقات صورت گرفته در حوزه زیرساخت، بهداشت و درمان، مسائل فرهنگی، اجتماعی و رفاهی، آب و زمین، کشاورزی، اشتغال و… بوده است.

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده در حوزه اقتصادی تصریح کرد: در حوزه اقتصادی ۹۲ طرح بزرگ و کوچک با تسهیلات ۱۵ هزار میلیارد تومانی به طور کلی تامین اعتبار شد.

مرتضوی تصریح کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده ابتدا باید طرح های راکد از حالت رکود خارج شده و سایر طرح های در حال اجرا به ظرفیت اسمی خود برسند و در نهایت برای خروج از معضل بیکاری و شروع اجرای طرح هایی که می تواند در استان اجرا شود، باید عملیاتی تر پیگیری شود

وی نتیجه گیری خود را در خصوص تخصیص اعتبارات استانی در حوزه های مربوطه بیان کرد و ادامه داد: در حوزه ساخت و ساز برای تکمیل و چیدمان ۹ بیمارستان و ۷۱ پروژه بهداشتی و درمانی در راه و راه آهن مبلغی بالغ بر ۴۳۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است. . توافق شده است که پرداخت باید در مدت معینی انجام شود.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: تصمیم تکمیل طرح های آموزشی، بهداشتی و زیربنایی استان کرمانشاه از سوی ماموریت اجتماعی وزارت نفت با اعتباری نزدیک به یک هزار میلیارد تومان برای تسریع در اجرای طرح های نفتی و پتروشیمی استان کرمانشاه توسط این وزارتخانه. نفت . تسهیلات بانکی و زمین ۲۴۰۰۰ واحد شهری و ۳۰۰۰ واحد روستایی اختصاص ۲۰۰۰ و ۲۷۳ میلیارد تومان به تسهیلات قرض الحسنه ازدواج جوانان که برای پرداخت در نظر گرفته شده است. که در ما می خواهیم باشیم

مرتضوی گفت: تامین منابع و تسهیلات مورد نیاز برای کمک به محرومان و کمک جویان برای اشتغال و تسهیلات مسکن ۱۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه در سفر رئیس جمهور حمایت های لازم در دستگاه های دولتی برای اجرای پروژه های مناسب انجام خواهد شد، تاکید کرد: پروژه های مناسب در حوزه های بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، ستاد اجرایی کشور دستور امام و کمیته امداد اورژانس امام خمینی (ره) در این سفر مورد حمایت قرار می گیرند تا به مراحل اجرایی برسند.