ادامه روند صعودی قیمت طلا و سکه / افزایش قیمت دلار در کانال ۳۰ هزار تومان


به گزارش تجارت نیوز، طلا و سکه امروز نوساناتی در بازارهای مختلف وجود داشت. سایت اتحادیه طلا و جواهر تهران قیمت طلا در زمان انتشار این خبر از افزایش آن خبر داده است. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم اکنون یک میلیون و ۲۸۲ هزار و ۳۷۱ تومان معامله می شود. این رقم نسبت به روز کاری قبل حدود ۱۹ هزار تومان افزایش یافته است. طلا نیز دیروز روند صعودی داشت.

قیمت سکه طرح جدید نیز در این لحظه در حال افزایش است و به قیمت ۱۳ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسیده است. این نرخ نسبت به روز گذشته حدود ۲۰۷ هزار تومان افزایش داشته است. روند قیمت سکه امامی دیروز نیز روند صعودی داشت.

همچنین قیمت سکه طرح قدیم هم اکنون در حال افزایش است و به ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است. این رقم نسبت به روز گذشته حدود ۱۳۵ هزار تومان افزایش یافته است. سکه بهار آزادی نیز در روز گذشته روندی صعودی داشت.

ادامه افزایش قیمت ها

شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز نیز اعلام کرده است که قیمت هر گرم طلا در زمان تنظیم این گزارش به یک میلیون و ۲۸۴ هزار و ۱۰۰ تومان افزایش یافته است. حدود ۱۵ هزار تومان بیشتر از روز گذشته. دیروز طلا در این سمت روند صعودی داشت.

این منبع همچنین اعلام کرده است که قیمت تک نرخی سکه طرح جدید (امامی) در زمان نگارش این خبر به حدود ۱۳ میلیون و ۹۹۳ هزار تومان افزایش یافته است. این رقم نسبت به روز گذشته حدود ۵۳ هزار تومان افزایش یافته است. سکه امامی دیروز با روند صعودی به پایان رسید.

به گزارش این سایت، سکه طرح قدیم (بهار آزادی) نیز در زمان نگارش این خبر در حال افزایش است و ۱۳ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان معامله می شود. این رقم نسبت به روز قبل دو هزار تومان بیشتر است. دیروز قیمت سکه بهار آزادی صعودی بود.

نرخ اونس در سطح جهانی در زمان نگارش این خبر با وجود تعطیلی بازارهای جهانی، طبق گزارش برخی سایت ها افزایش ۱۷۱۲ دلاری اعلام شده است.

سیگنال هایی که بر قیمت طلا و سکه تاثیر می گذارد

نوسانات اخیر دلار

به گزارش تجارت نیوز، بازارهای مالی در چند وقت اخیر تحت تاثیر قرار گرفته اند مذاکرات وین و اخبار سیاسی در بازارهای مالی ایران به ویژه قرار داشت قیمت دلار معمولا برای اخبار سیاسی به خصوص در مورد مذاکرات هسته ای حساس بوده اند عصر پنجشنبه ایران پاسخ خود را به پیشنهاد آمریکا ارائه کرد. پاسخ ایران به مذاق طرف آمریکایی خوشایند نیست. این موضوع باعث افزایش قیمت ها در بازار ارز شده است.

بر اساس گزارش برخی کانال های تلگرامی، دلار در بازار آزاد نسبت به روز گذشته روند صعودی داشته و وارد کانال ۳۰ هزار تومان شده است. صبح امروز معاملات در بازار ارز با قیمت ۳۰ هزار و ۱۳۰ تومان آغاز شد. این روند صعودی ادامه داشته و اکنون به حدود ۳۰ هزار و ۱۲۰ تا ۳۰ هزار و ۱۵۰ تومان رسیده است. آخرین نرخ پیشنهادی برای معاملات نقدی دلار در کانال حدود ۳۰۲۰۰ تومان است. معاملات غیرقانونی فردا نیز همین روند را دارد. البته برخی معتقدند که این کانال ها قیمت را تا حدودی بالاتر از بازار تبلیغ می کنند.

دلار دیروز روندی صعودی داشت و در معاملات غیرقانونی فردا به کانال ۳۰ هزار تومان رسید. اما بازار در معاملات نقدی در کانال ۲۹ هزار تومانی به کار خود پایان داد. دیروز کف و سقف قیمت دلار به ۲۹ هزار و ۹۵۰ و ۳۰ هزار و ۸۰ تومان رسید.

دلار هرات و سلیمانیه نیز امروز در حال افزایش است.

آخرین اخبار برجام

به گزارش همشهری آنلاین، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پاسخ ایران را «غیر سازنده» خواند و دیپلمات های اروپایی نیز آن را «منفی»، «غیر منطقی» و «ناامیدکننده» دانستند.

روز گذشته «باراک راوید» خبرنگار پایگاه خبری «اکسیوس» به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت که برخی از شکاف ها با ایران برطرف شده و برخی دیگر همچنان باقی مانده است.

در همین حال، در شرایطی که مذاکرات برای رفع تحریم ها در مراحل پایانی قرار دارد و تحرکات مخالفان در داخل آمریکا برای جلوگیری از بازگشت آمریکا به برجام در حال افزایش است، نماینده جمهوری خواه مجلس نمایندگان این کشور که از دولت بایدن بیم داشت. بازگشت احتمالی به این توافق، خواستار تعلیق مذاکرات با ایران شد. (ایرنا)

مرندی: ایران صبور خواهد بود

با وجود این خبر آنلاین مرندی مشاور تیم مذاکره کننده کشور نوشت: ایران صبور خواهد بود. آمریکا در زمان اوباما به طور سیستماتیک توافق را نقض کرد و در زمان ترامپ و بایدن حداکثر فشار را بر شهروندان بی گناه وارد کرد.

بنابراین ایران ابهامات یا خلأهای قانونی در متن {توافق نامه} را نمی پذیرد. زمستان در راه است و اتحادیه اروپا با بحران انرژی فلج کننده مواجه است.

علی خزریان، نماینده مجلس و عضو جبهه پایداری نیز در یادداشتی در توئیتر نوشت: یکی از مواردی که در متن توافق باید به آن توجه شود این است که آمریکا باید تضمین کند که انجام داده است. از توافق خارج نشد، از مکانیزم ماشه استفاده نکرد و تحریم‌های جدیدی وضع یا باز کرد، اما متاسفانه تاکنون هیچ یک از تضمین‌های مندرج در متن توافق محقق نشده است.

توافق با ایران بهترین راه حل ممکن است

یک منبع از وزارت خارجه آمریکا نیز روز گذشته به شبکه العربیه عربستان گفت: دولت آمریکا توافق با ایران را بهترین راه حل ممکن می داند.

این منبع که به نقل از العربیه خواست نامش فاش نشود، افزود: ما بر همکاری با ایران برای کشف و بررسی ردپای اورانیوم در تاسیسات هسته ای این کشور تاکید داریم.

سیگنال های سیاسی و شاخص های کلان اقتصادی در بعد ملی و بین المللی قیمت دلار، طلا و سکه موثر هستند

پیش بینی قیمت طلا را هر روز بخوانید ۱۹:۰۰ در تجارت نیوز.

اخبار تحولات بازار در صفحه گزارش بازارتجارت نیوز را بخوانید.