اروپایی ها قدرت تصمیم گیری مستقل در خبرگزاری برجام – مهر ایران و جهان را ندارندبه گزارش خبرنگار مهر، احمد وحیدی روز سه شنبه در مراسم اختتامیه دوره آموزشی مدیریت روستایی و تسهیل گری موانع در مجتمع فرهنگی یاوران مهدی برگزار شد.آخ) جمکران تصریح کرد: اقتصاد ما باید بر اساس الگوی بومی و هماهنگ و متناسب با شرایط و فرهنگ کشور باشد.

وزیر کشور تصریح کرد: در رشد اقتصاد کشور روستاها نقش مهمی و برنامه ای دارند کوچک می بینم باید در راستای رفع موانع و رفع نقاط ضعف و همچنین تقویت نقاط قوت روستاهای کشور باشد.

وحیدی افزود: روستاها دارای ویژگی های منحصر به فردی از جمله روابط سنتی و خانوادگی، آداب و رسوم و اصالت عمیق اسلامی هستند که کمتر در شهرها شاهد آن هستیم.

وی گفت: امروز شهرهای بزرگ مشکلات زیادی از جمله مسکن و اشتغال جوانان دارند و نباید در شهرهای بزرگی مانند تهران انتظار چنین جمعیتی را داشت.

وزیر کشور تاکید کرد: برنامه کوچک می بینم باید در راستای افزایش و تقویت جمعیت روستایی باشد و در آن زمینه امکانات لازم برای زندگی در روستاها نیز فراهم شود.

وی تصریح کرد: برای شاهد بازگشت مهاجرت به روستا باید روستاها توسعه یافته و امکانات لازم برای زندگی در آنها ایجاد شود.

حدود ۶۰ درصد مناطق روستایی خالی از سکنه هستند

وحیدی گفت: از ۹۰ هزار سکونتگاه روستایی در سراسر کشور کمتر از ۶۰ درصد آن خالی از سکنه است.

وزیر کشور با اشاره به اهمیت بچه دار شدن وی در کشورمان ابراز داشت: سیاست هایی که در زمینه حمایت از خانواده و افزایش جمعیت در کشور وجود دارد باید با قوت اجرا شود و همه الگوهای رشد متناسب با تربیت افراد معنوی باشد.

وحیدی در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: شرایط کنونی دنیا به گونه ای است که کسانی که ثروت بیشتری دارند، از نفوذ و ارزش اجتماعی بالاتری برخوردارند و شرکت های مستقل بدون اطاعت از شیر اقتصاد جهانی نمی توانند جداگانه تصمیم گیری و اقدام کنند.

وی افزود: موضوع برجام نشان داد که کشورهای اروپایی به دلیل روابط اقتصادی نمی توانند مستقل تصمیم بگیرند تعداد کمی و از این حیث حتی به شرکت های تحت امر خود قدرت فرماندهی و مدیریت ندارد

وزیر کشور در ادامه سخنان خود تصریح کرد: یکی از برنامه های وزارت کشور پیگیری موضوع اشتغال روستاییان است.

وحیدی همچنین بیان کرد: در هفته دولت بیش از ۴۵۰۰ پروژه در روستاهای سراسر کشور افتتاح و به بهره برداری می رسد که بخشی از مشکلات این روستاها برطرف می شود.