استان سمنان یکی از مقاصد جدید سفر است/مهدیشهر و شهمیرزاد از مناطق مهم گردشگری


به گزارش خبرگزاری فارس، جواد واحدی معاون حقوقی و امور استان های مجلس شورای اسلامی در دیدار با استاندار سمنان گفت: استان سمنان یکی از استان های شاخص کشور محسوب می شود. حوزه گردشگری با توجه به ظرفیت های تاریخی و گردشگری فراوانی که دارد.

معاون پارلمانی، حقوقی و امور استان های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به قرار گرفتن استان سمنان در مسیر زیارتی حرم مطهر رضوی گفت: این استان در مسیر ارتباطی چند زیارتی قرار دارد. استان های بزرگ کشور و نیازمند برنامه های زیرساختی در گردشگری است.

وحیدی از خدمات شایسته استاندار سمنان تقدیر کرد و گفت: با حضور و توجه ویژه استاندار سمنان جا برای ترویج میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در استان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه استان سمنان از پیشینه تاریخی بالایی برخوردار است، گفت: مهدیشهر و شهمیرزاد از مناطق مهم گردشگری طبیعی استان هستند.

وحیدی به تنوع و غنای صنایع دستی در استان سمنان اشاره کرد و افزود: باید به موضوع برندسازی و فروش صنایع دستی توجه ویژه شود.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: وزارت میراث فرهنگی برای آگاهی از بازار فروش صنایع دستی اقدامات خوبی انجام داده و اعتبارات قابل توجهی برای تبلیغات و بازاریابی در نظر گرفته است.

وی افزود: ایجاد زیرساخت های گردشگری و احداث هتل و ایجاد و حمایت از مسکن بوم گردی از برنامه های این وزارتخانه است.

استاندار سمنان نیز با بیان اینکه استان سمنان آثار ثبت شده فراوان، شهرهای نمونه گردشگری و مقاصد گردشگری قابل توجهی دارد گفت: استان سمنان ایران کوچکی است.

سید محمدرضا هاشمی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت زائران و مسافران استان سمنان استفاده شود، افزود: به دنبال ایجاد زیرساخت های گردشگری در استان هستیم.

استاندار سمنان از گردشگری به عنوان صنعت درآمدزا و پردرآمد یاد کرد و گفت: خوشبختانه بر اساس فعالیت های انجام شده در نوروز امسال، مدت اقامت مسافران در استان از چهار ساعت به ۱۲ ساعت افزایش یافت.

هاشمی برپایی نمایشگاه های صنایع دستی در ورودی شهرهای استان را در افزایش طول عمر مسافران و کاهش حوادث رانندگی موثر دانست و افزود: روستاییان نیز متعهد به حضور فعال در حوزه گردشگری و تقویت و ایجاد مسکن بوم گردی هستند.

وی با تاکید بر اینکه باید به استان سمنان نگاه کرد، گفت: تحول در استان باید به حوزه زیرساختی توجه شود و تامین زیرساخت های گردشگری نیز مستلزم تخصیص اعتبارات ملی است.

استاندار سمنان فعالیت های انجام شده توسط مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: نگاه به حوزه میراث فرهنگی باید تخصصی باشد و خوشبختانه تاکنون فعالیت های خوبی انجام شده است.

مدیرکل میراث، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان نیز یکی از راه های معرفی استان را برگزاری جشنواره ها، رالی خودرویی و فم تور عنوان کرد و گفت: برای برگزاری رالی خودرویی، بزرگداشت عرفان و سرامیک و سرامیک استان است. حوادث استان مورد آزار و اذیت قرار می گیرد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید