استفاده از شبکه کانون های فرهنگی هنری مساجد برای تبیین جهاد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ابراهیم سبزکار شامگاه سه شنبه در جلسه هم اندیشی جهاد تباین گفت:
۶۸۰ کانون فرهنگی هنری در مساجد از نقاط مرزی تا دانشگاه ها تشکیل شده و ۵۵ هزار نفر در رده های سنی مختلف در آن عضویت دارند.

وی گفت: شبکه ای در کانون های فرهنگی هنری مساجد ایجاد شده که برای تبیین جهاد در بین اعضای این کانون ها استفاده می شود.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح چکامه در کانون های فرهنگی هنری مساجد خاطرنشان کرد: این طرح شبیه به طرح انگشتر است. صالحان بسیج در مناطق آسیب پذیر اجرا می شود.
به گفته وی برای انجام جهاد تبیینی در فضای مجازی و واقعی باید محتوای مناسب با روش های هنری تولید شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همچنین گفت: به فرموده مقام معظم رهبری باید در زمینه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی اقدامات مفیدی انجام شود.

علی فرخنده افزود: در شرایط کنونی باید شعارهای اساسی انقلاب بیش از پیش مورد تاکید قرار گیرد و تنوع ساختارها در حوزه تبیین جهاد کارساز نیست.

وی بیان کرد: طرح جامع تبیین جهاد برای بررسی و تصویب در شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی تهیه شده است و در کوتاه مدت باید از رسانه ها و نیروهای پیاده در این زمینه استفاده کنیم.

فرخنده با انتقاد از عدم ارتباط رسانه ها با نهادهای امنیتی ادامه داد: باید از مناسبت جشن ربیع الاول برای جهاد تبیین استفاده کنیم.