اشتغالزایی ۹۶ درصدی در گیلان / بیش از ۳۰ هزار شغل در گیلان ایجاد می شود


به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سیاوش آقاجانی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن جلسات اداره کل تعاون با بیان اینکه مدیران باید پاسخگوی مردم و رسانه ها باشند، اظهار داشت: رسانه ها باید پاسخگوی مردم و رسانه ها باشند. یک پل است بین مردم و مسئولان و پاسخگویی به رسانه ها در واقع جلب اعتماد مردم جامعه است.

وی بر لزوم تمرکز بر اجرای سریع امور در اداره کل تعاون استان گیلان تاکید کرد و گفت: به محض تصدی برنامه ها به سرعت و در پنج ماهه اول سال جاری انتصابات را انجام داد. ۲۰ انتصاب در اداره کل تعاون انجام شد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با اشاره به هدف از راه اندازی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، افزود: تدوین برنامه ها، ارتقای کیفیت خدمات و تخصیص عادلانه منابع بین دستگاه های مختلف، از جمله اهداف با این
سرویس دهی در تمامی شهرهای گیلان می باشد.

آقاجانی از حمایت نهادهای مختلف از اداره کل تعاون تقدیر کرد و گفت: حمایت از بنده و اداره کل تعاون از بدو انتصاب ایشان بالا بوده و باعث پیشرفت در پرونده ها شده است.

وی رویکرد تقابلی را در تضاد با رویکرد تعاملی و پیشرفت دانست و افزود: با رویکرد متقابل هیچ موفقیتی حاصل نخواهد شد و به همین منظور رویکرد تعاملی در اداره کل همکاری با مردم و سایرین حفظ شده است. آژانس ها.”

وظیفه اداره کل تعاون مسائل مربوط به تعاونی ها است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان وظایف این اداره کل را مختص حوزه خاصی ندانست و گفت: با آن مواجه هستیم.

آقاجانی با بیان اینکه وظیفه اصلی اداره کل تعاون، حوزه های مرتبط با حوزه تعاون است، تصریح کرد: در ماه های اخیر و در شهرستان های گیلان سه هزار انتخابات برگزار شده است، بنابراین اگر حق انتخاب شود. اقدام و نگاه به آینده را می توان به دست آورد و آمار را افزایش داد.

وی با تاکید بر لزوم توجه به دموکراسی و حفظ کرامت انسانی در وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، گفت: باید باور داشت که رشد شاخص باید به درستی توسط جمعیت احساس شود چرا که باید تلاش کنیم مردم را جذب کنند. برای احساس مثبت نسبت به اداره کل تعاون.

انجمن های مسکن به وظایف خود عمل نکردند
به گفته مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان گیلان در بخش تعاون، هدف اصلی ارتقای بخش تعاونی نتیجه‌محور بوده است به طوری که اگر تلاش کنیم به سهم ۲۵ درصدی تعاونی‌ها برسیم. در اقتصاد، از ظرفیت تعاونی های موفق باید به درستی استفاده شود.

آقاجانی تعاون را عدالت محورترین بخش اقتصاد معرفی کرد و افزود: اگر تولید ثروت و تولید عدالت با هم تلفیق شود به هدف بزرگی در تعاون دست خواهیم یافت.

وی با انتقاد از نتایج تشکل های مسکن مهر در استان گیلان، گفت: در بحث داشتن پروژه های نیمه کاره تشکل های مسکن مهر برای اداره کل تعاون مهم است، اما متاسفانه در سال های اخیر این مهم در سال گذشته انجام نشده است. این منطقه، خوب، و بسیاری از مشاغل مسکن خالی است.” در حالی که مبالغ کلانی از آنها گرفته شده است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی گیلان، تعاونی توسعه تعاون از ظرفیت خوبی در اداره کل تعاونی ها برخوردار است و افزود: تعاونی توسعه عمران وقت و انرژی زیادی را از ما گرفته است چرا که نیمی از شهر باید در این سازمان عضویت داشته باشند. تعاونی تلاش هایی برای تشکیل یک تعاونی توسعه غیرنظامی صورت گرفت.

آقاجانی با بیان اینکه نگاه اداره کل تعاون به کارگران نگاهی دلسوزانه است، گفت: در شرایط کار، حمایت از نیروی کار هدف اصلی اداره کل تعاون است و در این راه نگاه این اداره کل است. -عمومی برای تعاونی ها نگاه پدرانه به کارگران است.

وی با اشاره به افزایش دستمزد کارگران در جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: افزایش دستمزد کارگران که اتفاق افتاده است باعث ایجاد انگیزه در بین نیروی کار شده است بنابراین با کاهش نیروی کار مواجه شدیم.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی گیلان با تاکید بر عدم تنش میان شورای اسلامی کارگری استان گیلان، گفت: شورای اسلامی کار با حمایت کارفرما باید با روحیه قانع کننده تشکیل شود که مهم در گیلان و خوشبختانه رویکردهای مثبت و غیره هیچ تنش قبلی در شورای اسلامی کارگری وجود ندارد.

حمایت از ۲۵ رشته ورزشی در گیلان
آقاجانی با اشاره به آغاز طرح پیوستن به نظارت اصناف گفت: این امر موجب پیشرفت امور در تمامی اصناف سراسر تستان می شود، لذا با تلاش های صورت گرفته در پایان هفته این طرح آغاز می شود.

وی با بیان اینکه حوزه امور اجتماعی در اداره کل تعاون بسیار وسیع است، افزود: پرداخت یارانه مردمی سازی پروژه بسیار بزرگی در جمهوری اسلامی بوده است و در این مدت هفت هزار نفر مراجعه کننده به دموکراتیزاسیون یارانه ای داریم. ، که با راه اندازی وب سایت های مختلف با مشکلاتی مواجه شده اند.” یخ.

به گفته مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان گیلان، فقرزدایی در وزارت تعاون و رفاه اجتماعی یک اصل مهم است، به طوری که در گیلان ۷۵۰۰ فقیر شناسایی شدند که با حمایت های مختلف نیاز به حمایت داشتند. سازمان های.

آقاجانی با تاکید بر لزوم توجه به انجمن های ورزشی کارگری گیلان گفت: ۲۵ انجمن ورزشی در قالب ۲۵ ورزش کارگری در استان گیلان وجود دارد که بعضا به صورت تخصصی فعالیت خود را انجام می دهند.

وی تعهد ایجاد شغل در استان گیلان از سوی اداره کل تعاون را بیش از ۳۰ هزار شغل در سال جدید عنوان کرد و گفت: تعهد ایجاد اشتغال در سال جدید ۳۰ هزار و ۹۰۴ نفر و قبلا ۲۱ هزار و ۲۹۵ نفر بوده که ۹۶ درصد از این میزان بوده است. محققین و تلاش می کنیم در سال جدید به ۱۰۰ درصد برسیم.

تلاش برای فعال سازی واحدهای تولیدی ثابت
مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان گیلان استقرار صنایع راکد و نیمه فعال در استان را از اهداف اصلی این اداره کل دانست و تصریح کرد: گیلان از ظرفیت و امکانات بسیار خوبی برخوردار است. تولید، اما هنوز ۷۰۰ واحد ثابت و نیمه راکد. در این استان است که تلاش می کنیم برخی از این نهادها را احیا کنیم.

آقاجانی با اشاره به ایجاد اشتغال خانگی برای ۴۰۰ نفر در استان گیلان در سال جدید، افزود: سال گذشته در سه ماهه اول ۶۰ نفر و در سه ماهه اول سال جدید برای ۴۰۰ نفر اشتغال خانگی ایجاد شد. با توجه به تحویل سیستم، اطلس یک شرکت است.

انتهای پیام/ ۸۴۰۰۸