اطلاع رسانی به مردم رسالتی است که از کربلا برای خبرنگاران به ارث رسیده است


به گزارش خبرنگار فارس، نرگس ماندری پور رئیس کمیسیون فرهنگ اجتماعی شورای شهر تهران در یادداشتی که در اختیار فارس قرار داد، نوشت: خبرنگاران وارث امانت الهی هستند و امسال روز خبرنگار است. مصادف با عاشورای حسینی و به عنوان پیام واقعه عاشورا بود که واقعاً حقیقت دارد. گویی حقیقت جویی از آن زمان تا به امروز از طریق پیام رسان های راستگو و صادق و درست منتقل شده است و رسالت خبرنگاران اطلاع رسانی به مردم است.

با این توصیف، خبرنگاری فقط یک شغل و حرفه نیست، بلکه باید آن را رسالتی عاشقانه دانست که هدف آن رشد و توسعه فرهنگی جامعه و آگاهی بخشی به مردم است. خبرنگار زمانی به اوج التزام به امانت خداوند می رسد که مهارت و دانش خود را با تعهد، دقت، دقت و صداقت درآمیزد.

نام خبرنگار آمیخته با شهود و شهادت است و این نشان دهنده جایگاه ارزشمند آن است تا جایی که در دوران پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، دوران بازسازی کشور، دفاع از حرم عقیله بنی هاشم و دفاع از سلامت، تعداد زیادی از اصحاب رسانه جان خود را فدا کردند. این کار را کردند تا مسیر اطلاعات آزاد بماند. جاده ای که پرچمداران رسانه شهدای سرمی هستند.
خبرنگاران به عنوان صاحبان قلم امروز در کنار رهبری شهر ایستاده اند تا پیام آور روزهای بهتر برای مردمی باشند که به فردا امیدوارند. شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری تعامل رفاقتی و سازنده ای بین خبرنگاران متعهد، متخصص، مسئولیت پذیر، ارزش گرا و حقیقت جو دارند و این فرصتی را برای انعکاس بهتر آنچه بر مردم می گذرد و خواسته مردم از شهرشان فراهم می کند. رهبران، آنها انتظار دارند

اینجانب ضمن عرض تسلیت ایام شهادت سالار شهیدان اباعبدالله الحسین علیه السلام و ۷۲ تن از یاران برحق ایشان، روز خبرنگار را گرامی داشته و تلاش ارزشمند خبرنگاران کشورم را ارج می نهم.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید