اعلام آثار پذیرفته شده در دومین جشنواره تئاتر شهرزاد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی جشنواره، مسعود الکرفی طراح و دبیر جشنواره تئاتر «شهرزاد» آخرین اطلاعات جشنواره و فهرست آثار برگزیده برای شرکت در جشنواره را اعلام کرد.

پس از فراخوان دومین جشنواره تئاتر «شهرزاد»، در مجموع ۴۲۰ فیلم اجرایی به دبیرخانه ارسال شد که در این زمینه توضیح داد: استقبال بیش از حد انتظار گروه های نمایشی از تهران و شهرستان ها برای شرکت در جشنواره (۴۲۰ فیلم) آثار) مایه خرسندی است، اما از سوی دیگر کار و کار هیئت گزینش را دشوارتر کرده و انتشار اسامی برگزیدگان را حدود یک ماه به تاخیر انداخت.

وی با اشاره به اینکه در این مدت ۲۴۴ اثر از تهران (۵۸ درصد) و ۱۷۶ اثر (۴۲ درصد) از شهرستان متقاضی بوده اند، گفت: هیئت انتخاب دومین جشنواره تئاتر «شهرزاد» متشکل از فرهاد مهندس پور، نادر برهانی مرند، محسن حسینی . ، سیما تیرانداز، علی شمس و اشکان خیل نژاد در ۲ تیم سه نفره پس از بررسی ۴۲۰ اثر از استان های مختلف کشور با توجه به محدودیت ها و ظرفیت های جشنواره در نهایت ۱۵ اثر را انتخاب کردند. از میان این ۱۵ اثر برگزیده، ۷ اثر از تهران و ۸ اثر از شهرستان ها هستند.

دبیر دومین جشنواره تئاتر «شهرزاد» تعداد گروه های متقاضی در بخش اجرا را به مراتب کمتر از تعداد آثار صحنه ای عنوان کرد و گفت: به دلیل ضعف کلی فرمی و محتوایی اکثر اجراها و کم بودن آنها. شماره، با بیانیه و پیشنهاد هیات انتخاب و با تایید دبیر و موافقت شهرزاد جعفری، رئیس جشنواره، بخش اجرا مجزا نخواهد بود و تمامی آثار برگزیده در بخش اصلی داوری خواهند شد. جشنواره. فیلم هر ۱۵ نمایش برگزیده برای بررسی به اداره کل هنرهای نمایشی ارسال شده است و به محض پاسخ هیئت نظارت، دبیرخانه هماهنگی های لازم را با گروه های برگزیده برای شرکت در جشنواره انجام خواهد داد.

دبیرخانه دومین جشنواره تئاتر «شهرزاد» ضمن تبریک به تمامی گروه های برگزیده، هزینه های اسکان گروه های شهرستانی را می پذیرد. با توجه به تاخیر در اعلام اسامی آثار برگزیده، طبیعی است که زمان برگزاری جشنواره نیز به تاخیر بیفتد چرا که به زودی تاریخ دقیق جشنواره اعلام می شود.

در طول جشنواره، میزگردها و کارگاه‌های آموزشی در شاخه‌های مختلف تئاتر توسط اساتید و هنرمندان حرفه‌ای تئاتر برگزار می‌شود و اطلاعات بیشتر در این باره متعاقبا منتشر خواهد شد.

آثار پذیرفته شده دومین جشنواره تئاتر «شهرزاد» عبارتند از:

۱. نمایشنامه مرضیه جان/ نویسنده: مهدی ضیاچمانی/ کارگردان: مسعود قربانی/ مشهد – خراسان رضوی.

۲. نمایش توهین به من ناشناس/نویسنده و کارگردان: شایان فیروزی/ تهران

۳. نمایش کشتارگاه آهو/ نویسنده و کارگردان: مهدی شمس/ مشهد – خراسان رضوی.

۴. نمایش سیاه نمایی / نویسنده و کارگردان: سیاوش جدیدی، عمران مرادی / سنندج – کردستان

۵. یکی مثل تو نمایش / نویسنده و کارگردان: میرمیلاد مهدی زاده / تبریز – آذربایجان شرقی

۶. غربالگری گاه به گاه خون / نویسنده: شهرام احمدزاده / کارگردان: مهدی محمدی / کاشان – اصفهان

۷. نمایش خارج از شب به فرماندهی/نویسنده و کارگردان: نیما آقاخانی/ تهران

۸. نمایش ساختمان چهارده یوسف آباد/ نویسنده: پویا شهرابی/ کارگردان: حمزه زارعی/ تهران.

۹. نمایش یات/ نویسنده و کارگردان: فریا امامی/ تهران

۱۰. نمایش سوگواره/ نویسنده و کارگردان: امیر علمدارزاده/ کرمان

۱۱. نمایش معمولی/نویسنده و کارگردان: رها سلیمانی، مهسا رستمی/ تهران.

۱۲. اجرای پانتومیم درباره زندگی در لحظه/ نویسنده و کارگردان: جواد سلیمانی/ تبریز – آذربایجان شرقی

۱۳. نمایش خاکستر به خاکستر/ نویسنده: هارولد پینتر/ کارگردان: زهرا حسینی روش/ تهران.

۱۴. نمایش ایوانف/ نویسنده و کارگردان: نوید حاج شفیع/ تهران

۱۵. نمایش لوپوس/ نویسنده و کارگردان: ابوالفضل فرهادی/ شیراز – فارس