اعلام ابتکارات جدید بایدن در خصوص بحران آب و هوا – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «کارین ژان پیر “، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که” جو بایدنرئیس جمهور قصد دارد تدابیر جدید فدرال در رابطه با بحران آب و هوا را در سفر به ماساچوست در روز چهارشنبه اعلام کند، اگرچه از اعلام وضعیت اضطراری آب و هوایی خودداری خواهد کرد.

بعد از “بله منچین“، سناتور دموکرات هفته گذشته اعلام کرد که کنگره از قوانین مهم آب و هوایی حمایت نمی کند، قانونگذاران دموکرات و گروه های محیط زیست از کاخ سفید خواسته اند تا اقدام فوری در مورد تغییرات آب و هوایی انجام دهد.

بایدن برای اعلام وضعیت اضطراری آب و هوا در آنجا بر اساس این خط تولید نظامی و دفاعی برای تولید طیف گسترده ای از محصولات و سیستم های انرژی است قابل تکرار درخواست دادن تحت فشار است، اما بعید به نظر می رسد بایدن اکنون چنین وضعیتی را اعلام کنند.

سخنگوی کاخ سفید گفت که رئیس جمهور از سفر خود برای برجسته کردن سرمایه گذاری های تاریخی در انرژی پاک و اعلام اقدامات بیشتر مورد نیاز برای رسیدگی به بحران آب و هوا و تضمین انرژی پاک استفاده خواهد کرد.

بایدن او در طول مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری خود، در مورد اقدامات سختگیرانه در مورد تغییرات آب و هوایی و در مذاکرات بین آنها صحبت کرد بین المللی آب و هوا متعهد به کاهش ۵۰ درصدی آلودگی هوا تا سال ۲۰۳۰ و رسیدن به ۱۰۰ درصد برق پاک تا سال ۲۰۳۵ است. اما برنامه آب و هوای او با چندین شکست بزرگ از جمله عدم حمایت کنگره برای اتخاذ اقدامات حیاتی آب و هوا و انرژی پاک در قانون بودجه فدرال مواجه شده است. ، رکورد قیمت بالای بنزین و اختلال در بازارهای جهانی انرژی ناشی از حمله روسیه به اوکراین مسیر خاموش است.