افتتاح بیش از ۸۰ میلیارد تومان پروژه در سنندج


به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، همزمان با ششمین روز از هفته دولت ۵ طرح آموزشی، فرهنگی، خدماتی و تولیدی در سنندج به بهره برداری رسید.

مجتمع صنایع دستی و هنرهای سنتی سنندج یکی از پروژه هایی بود که عصر امروز با حضور استاندار کردستان به بهره برداری رسید.

بیش از ۲۲ میلیارد تومان برای این مجموعه که دارای ۲۳ کارگاه اعم از تراشکاری، نجاری، سازهای سنتی و … در سه طبقه است، هزینه شده است.

یعقوب گویلیان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: صنایع دستی استان مجموعه متنوعی از تولیدات صنعتگران است که بر اساس هنر، ذوق و خلاقیت این هنرمندان و با بهره گیری از تولید و عرضه می شود. مواد اولیه محلی

وی خاطرنشان کرد: در راه اندازی این مجتمع ۱۱۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار شده اند.

کتابخانه فردوسی سنندج بازگشایی شد

کتابخانه فردوسی سنندج که چندین سال تعطیل بود امروز بازگشایی شد.

محمد مخدومی مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان گفت: برای بهسازی، نوسازی و تجهیز این کتابخانه ۲ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به بخش کودک، مطالعه و قفسه های این کتابخانه گفت: در این کتابخانه ۶۰ هزار جلد کتاب با ۴۵ هزار عنوان در اختیار مراجعه کنندگان قرار دارد.

مدرسه ۱۲ کلاسه شهید امید کورانی در سنندج افتتاح شد

با حضور استاندار کردستان، معاون امور عمرانی، فرماندار سنندج، مدیرکل آموزش و پرورش، مدیرکل نوسازی مدارس و جمعی از مسئولین مدرسه ۱۲ کلاسه شهید امید کورانی سنندج افتتاح شد. .

این مدرسه با ظرفیت ۳۶۰ دانش آموز مقطع ابتدایی در زمینی به مساحت ۱۹۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان ساخته شده است.

افتتاح مرکز پخش فرآورده های نفتی خواجه ای

مرکز پخش فرآورده های نفتی خواجه از دیگر پروژه هایی بود که با حضور استاندار کردستان افتتاح شد.

این مکان در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد ریال در مدت ۳۰ ماه ساخته شده و دارای بهترین سیستم های مدرن می باشد.

سایت مذکور دارای ۶ پمپ با ظرفیت ۱۳۵ هزار لیتر بوده و برای هشت نفر اشتغالزایی کرده است.

استاندار کردستان در مراسم افتتاحیه این پروژه اظهار داشت: تمرکز شورای شهر و شهرداری بر تقویت مناطق و محلات حاشیه ای است و این قوم نگاری دقیق است.

اسماعیل زارعی کوشا افزود: در شورا و شهرداری این نگرش وجود دارد که از اقدامات نمایشی به معنای توجه بیشتر به محله های کم برخوردار باشد.

افتتاح کارخانه تولید رب گوجه فرنگی و رب میوه

امروز به مناسبت هفته دولت کارخانه رب و رب گوجه فرنگی در سنندج به بهره برداری رسید.

این کارخانه با سرمایه گذاری ۴۸ میلیارد تومان با ظرفیت تولید سالانه ۴ هزار تن رب گوجه فرنگی راه اندازی شد و برای ۴۰ نفر شغل ایجاد کرده است.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۰
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید