افزایش آگاهی نسبت به مفاسد اخلاقی وظیفه همه است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید مجتبی میردامادی در خطبه های دینی – سیاسی نماز جمعه این هفته اصفهان با بیان اینکه رمز رستگاری صبر است، گفت: در شرایط کنونی جامعه صبر است. بهتر است به باز کردن ادامه دهید.”

وی با اشاره به اینکه در قرآن بارها به صبر اشاره شده است، گفت: از این رو از همه مسلمانان و مردم عزیز کشور تقاضای صبر دارم.

امام موقت اصفهان ضمن تبریک عید سعید قربان و روز عرفه افزود: رهبر معظم انقلاب بارها تاکید کرده اند که دشمن نمی تواند بفهمد که در این دنیا محاسبات دیگری غیر از محاسبات سیاسی وجود دارد، فقط نباید تکیه کرد. در اندیشه و عقل و قوت ما سنتهای الهی بالاتر از اینهاست

وی تصریح کرد: اگر در مقابل دشمنان خدا بایستیم قطعاً نتیجه آن پیروزی است، اما اگر با هم اختلاف پیدا کنیم، دنبال آسایش، ضعف، نتیجه شکست می شود، این سنت الهی است.

استخدام استعدادها در کشور ضروری است

حجت الاسلام میردامادی در ادامه استفاده از استعدادها در کشور را ضروری دانست و ابراز داشت: باید به حاکم جهان خدا توجه کنیم و اگر در راه خدا باشیم قطعا بر کفر جهانی فائق خواهیم شد. . بسیاری از مشکلات با دعا حل می شود.

وی با بیان اینکه از روز اول انقلاب چندین توطئه مخرب بزرگ توسط دشمن انجام شد که به نتیجه نرسید، تصریح کرد: ابتدا نقشه جنگ و حمله نظامی انجام شد و ایران توانست در مقابل آن مقاومت کند. جهان پس از هشت سال جنگ و جهان به پیروزی ایران پی برد. این پیروزی از جانب خدا بود.

امام جمعه موقت اصفهان در ادامه مطلب وی با اشاره به روز مالیات پرداخت مالیات را موجب برقراری عدالت اقتصادی در جامعه دانست و گفت: کسانی که درآمد بیشتری دارند سهم بیشتری در تامین هزینه های کشور داشته باشند. بر اساس ناتوانی در پرداخت مالیات باید بسته شود.

ممیزان مالیاتی باید افراد متدین باشند

وی با اشاره به اینکه ممیزان مالیاتی باید افراد متدین باشند، گفت: مردم از پرداخت مالیات بدشان نمی آید. فقط عشق به این کار باید در انسان ایجاد شود. همانطور که مردم وجوه مذهبی را با اشتیاق پرداخت می کنند، چنین علاقه ای نیز می تواند در مالیات ایجاد شود.

حجت الاسلام میردامادی در بخشی دیگر از سخنان خود در خصوص برخورد نیروی انتظامی با مفاسد اخلاقی ادامه داد: نیروی انتظامی به وظیفه خود در پیشگیری از مفاسد اخلاقی عمل می کند اما امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه است.

وی افزود: بی حجابی جنگ آمریکایی است که برای خالی کردن کشور از معنویت به راه انداخته شد. دشمنان قصد دارند معنویت را جایگزین میل و برهنگی را به جای ایمان. همه ما باید برای حل این مشکل با هم همکاری کنیم.