افزایش ۲۰ هزار مگاواتی ظرفیت برق کشور/ نیروگاه ترکیبی زنجان افتتاح شد


به گزارش خبرگزاری فارس زنجان، عبدالرسول پشهنگ، مدیرعامل این شرکت مادر حرفه ای تولید برق حرارتی در مراسم افتتاح ۱۰۰۰ مگاوات برق اظهار داشت: یکی از برنامه های این شرکت افزودن ۲۰۰۰۰ مگاوات به ظرفیت نیروگاه ها بود که در سال اول ۶۰۰۰ مگاوات محقق شد و مردم از مزایای آن بهره مند شدند. تابستان امسال

مدیر عامل شرکت مادرتخاص تولید برق حرارتی افزود: امروز دو واحد گازی در نیروگاه زنجان، واحد دوم بخار در نیروگاه ترکیبی فردوسی خراسان، واحد دوم بخار در جهرم در فارس، اولین واحد بخار سیکل ترکیبی وجود دارد. هریس در آذربایجان شرقی و دومین واحد بخار سیکل ترکیبی در ارومیه در آذربایجان غربی با ظرفیت ۱.۲۶ مگاوات افتتاح می شود.

وی با اشاره به اینکه ۲۳ هزار میلیارد تومان برای این کار هزینه شده و همه این اقدامات با همت و توان نیروهای داخلی انجام شده است، گفت: این واحدها با توان شرکت و سازندگان داخلی و ساخت داخل تامین شده است. شرکت ها .

پشهنگ گفت: با توجه به اینکه این واحدها شامل واحدهای گازی می شود در نتیجه با افتتاح این پروژه ها یک میلیارد متر مکعب گاز صرفه جویی می شود که بسیار ارزشمند است.

لازم به ذکر است، امروز با حضور رئیس جمهور نیروگاه سیکل ترکیبی آریان (زنجان ۲) در ۸۲ کیلومتری غرب شهر زنجان شامل ۲ واحد گازی با ظرفیت تولید ۳۶۶ مگاوات برق و بخار افتتاح شد. واحد این نیروگاه نیز سال آینده به بهره برداری می رسد.

بر اساس آمار اعلام شده از سوی مسئولان، تاکنون ۲۹۰ میلیون یورو ارز برای ساخت نیروگاه ترکیبی آرین (زنجان ۲) مصرف شده است.

انتهای، آخر پیام/۷۳۰۰۵
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید