اقدامات دانشگاه آزاد برای جلوگیری از جعل مدارک دانشگاهی – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانمعصومه طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه سامانه استعلام تاییدیه دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری مرکز فناوری اطلاعات و شبکه علمی دانشگاه در چند روز اخیر راه اندازی شده است، گفت: مشاغل یا دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ممکن است به مدرک تحصیلی پایه از سطح پایین تر برای آموزش عالی نیاز داشته باشند و در واقع باید مدرک آکادمیک دال بر صحت مدرک داشته باشند. قبل از راه اندازی این سامانه، سازمان ها و نهادها با دانشگاه مکاتبه کرده و پاسخ هایی دریافت کردند.

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد افزود: با راه اندازی سامانه استعلام تحصیلی، نیازی به مکاتبه و مکاتبه بین سازمان ها و ارگان ها نیست و استعلام به صورت اینترنتی انجام می شود. اخیراً وزارت علوم نیز سامانه مشابهی را راه اندازی کرده است.

طباطبایی در ادامه خاطرنشان کرد: در این سامانه امکان استفاده هم برای اشخاص حقیقی و هم برای اشخاص حقوقی وجود دارد. برای افراد واقعی از فرد اطلاعات شخصی مختلف به خصوص کد دانشنامه یا مدرک خواسته می شود و به راحتی می تواند مدرک خود را استعلام کند. اشخاص حقوقی اعم از موسسات آموزشی، سازمان ها و مؤسسات می توانند نام کاربری و رمز عبور را از دانشگاه دریافت کنند.

وی افزود: تمامی سازمان ها و نهادها، دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی و شرکت های خصوصی می توانند برای دریافت رمز سامانه با مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی مکاتبه کنند.

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه متاسفانه برخی سایت ها و گروه ها اعلام می کنند که در کمترین زمان ممکن مدرک صادر می کنند، گفت: با راه اندازی این سامانه از جعل مدرک جلوگیری می شود.

طباطبایی در پایان تاکید کرد: تنها راه اخذ مدرک معتبر از دانشگاه آزاد، صدور مدرک پذیرش از مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه است.