امداد رسانی به ۳ هزار جهادگر در ۱۷ شهر سیل زده فارس


به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، اسماعیل قزل صفالی گفت: در این مدت بیش از ۲۸۱ گروه جهادی با استعداد ۲۹۸۲ جهادگر در مناطق مختلف استان به سیل زدگان خدمات رسانی کردند و در زمینه های مختلف کمک رسانی کردند.

جانشین قرارگاه محرومیت زدایی سپاه فجر فارس با اشاره به آمادگی گروه های جهادی برای واکنش سریع در حوادث و بلایای طبیعی گفت: تلاش های جهادی باید در کمترین زمان ممکن به منطقه اعزام و اقدامات لازم برای تامین شرایط اضطراری انجام شود. . اسکان ۳۹۳۷ نفر از سیل زدگان و اجرای ۴۸ عملیات سیل بند از جمله این اقدامات بود.

وی افزود: ۲ هزار و ۵۳۰ تخته پتو، ۳۰ چادر، ۱۰ هزار آب معدنی، ۳ هزار کنسرو، ۶ هزار غذای گرم و … بین مردم توزیع شد. شستشوی فرش و لوازم منزل و تعمیر لوازم خانگی نیز از جمله اقدامات در حال انجام است و این اقدامات تا بازگشت خانواده ها به زندگی عادی ادامه خواهد داشت.

قزلسفلی ادامه داد: بازگشایی راه ها، کمک به عشایر و ایمن سازی محل سکونت آنها، جابجایی وسایل منزل قبل از وقوع سیل، کمک به خودروهای جا مانده در سیل و… از جمله اقدامات جهادگران در مناطق مختلف سیل زده استان بود. .

وی با بیان اینکه جهادگران خدمت به خیرین انقلاب اسلامی را وظیفه خود می دانند، تصریح کرد: وی بیان کرد: با توجه به خسارات زیاد به منازل روستاها، جهادگران برای برون رفت این خانواده ها از این وضعیت بحرانی اقدامات مختلفی انجام دادند و همچنین ۲۱۸ کیلومتر از معابر و خیابان ها پاکسازی شد.

وی در پایان گفت: حضور در عرصه امداد و کمک به مردم از جمله کمک به مردم در هنگام تصادفات یکی از مصادیق مهم استفاده از گروه های جهادی بسیج است. بنابراین تمام تلاش ها در این راستا کمک به حادثه دیدگان همراه با گروه های امدادی، نهادها و ارگان های دولتی است.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید