امرودی: حملات اخیر رژیم صهیونیستی واکنشی متاثر از بحران هویت و چالش های داخلی است


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین میشم امرودی مشاور فرهنگی وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به حملات دو روز گذشته رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این حملات را واکنشی دانست. تحت تاثیر بحران داخلی، چالش های هویتی و ساختار سیاسی شکننده این رژیم قرار گرفت و افزود: رژیم صهیونیستی در شرایطی نیست که بتواند بدون پرداخت هزینه چنین حملاتی به رویکردها و رفتارهای وحشیانه خود ادامه دهد. از سوی دیگر، به همان اندازه که حملات رژیم صهیونیستی تشدید شده است، بین تمامی نیروهای مقاومت در داخل فلسطین و همچنین محیط اطراف در سرزمین های اشغالی، مکمل و هم افزایی نیز شکل گرفته است.

وی ادامه داد: امروز گفتمان و ادبیات مقاومت در سراسر جغرافیای فلسطین و همچنین عمق امنیت گسترده شده است.

امرودی همچنین با اشاره به غیرقابل مدیریت بودن سفر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای بازگرداندن اعتماد به جامعه صهیونیستی و اجماع علیه ایران، تاکید کرد: رژیم صهیونیستی که در شکل گیری ایران دچار بحران سیاسی داخلی و شکنندگی جدی شده است. دولت، امید زیادی به دیدار بایدن داشت. .

مشاور فرهنگی وزیر امور خارجه گفت: رژیم صهیونیستی وارد دهه هشتم اشغالگری شده است و این دهه از نظر آموزه های دینی و شاخص های موجود به دهه نفرین شده تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه همه نشانه ها در جامعه صهیونیستی و همچنین محیط پیرامونی آن نشان می دهد که شمارش معکوس برای افول این رژیم آغاز شده است، تصریح کرد: از این رو رفتار و رویکردهای نظامی و سیاسی اسرائیل ممکن است مبتنی بر این موضوع و واکنشی به دلیل داخلی باشد. اجبارها ارزیابی می شوند

رایزن فرهنگی وزیر امور خارجه کشورمان همچنین از سکوت و انفعال جامعه جهانی و سازمان های مدعی حقوق بشر انتقاد کرد و خواستار اقدام بیشتر جامعه جهانی به ویژه نهادهای حقوق بشری در برابر حملات رژیم صهیونیستی و کشتار مردم شد. از مردم بی گناه فلسطین

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید