امیدواریم بتوانیم قدردان خدمات ارزنده صاحبان ایده باشیم


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم امشب در جشن یک قرن خدمات علمی، فرهنگی و دینی دکتر احمد صبورآبادی که با حضور جمعی از مسئولان استانی و اصحاب فضل و فرهنگ ضمن تبریک روز قلم و اصحاب قلم و فرهنگ در تبریز برگزار شد، اظهار داشت: برگزاری یادواره یکی از اساتید صاحب نام و برجسته کشور. در این روز که به نام روز قلم نامگذاری شده، واقعه مبارکی است.

وی فعالیت های دینی، علمی و فرهنگی استاد اردوبادی را قابل تقدیر دانست و گفت: اردوبادی ذوق و علاقه خاصی به مطالعه و اصول علمی در همه زمینه ها داشت و به همین دلیل آثار و مجموعه های قابل توجهی منتشر شده است. از او در زمینه های مختلف

آل هاشم افزود: اگر بتوانیم خدمات علمی، دینی، فرهنگی، اجتماعی و حتی هنری آنان را در بخشهای مختلف بیش از صد سال از عمر پر برکتشان بررسی کنیم، آنقدر فراوان و در دایره وسیعی تحقق یافته است که شرح کاملی از هر کدام از آنها واقعا در زمان محدود یک مجلس امکان پذیر نیست.

با اشاره به تألیف چندین کتاب با محوریت اعتیاد به دکتر. اردوبادی گفت: وی در دهه ۵۰ کتاب هایی با محوریت اعتیاد به عنوان بلای قرن نوشته است اما خطر نابودی زنان توسط این طاعون هنوز احساس نشده بود. در سطح ملی یا جهانی، و این نشانه به عمق و دقت این استاد احترام می گذارد.

با اشاره به دکتر فعالیت اردوبادی نماینده ولی فقیه در استان گفت: در این دهه های دکتر. از زندگی اردوبادی می‌توان آثار و تألیفات منتشر شده او را در موضوعات و موضوعات مؤثر بر افکار عمومی، ارتباط و همکاری با مراکز علمی و مذهبی و شخصیت‌ها و سمینارها مشاهده کرد. ابداعات علمی در فرهنگ مدرن، تأسیس و مدیریت مرکز تحقیقات علمی و دینی دانشگاه و انجمن علمی و انجمن مذهبی دانشگاه و همچنین خدمات پزشکی و تشکیل هیئت پزشکی تبریز و درمان رایگان ضعیف، نظرات و مقالات علمی و در نهایت دانشجویان و کارورزان اجازه دهید در جلسات استاد اردو بادی تقسیم بندی و تحلیل کنیم.

وی همچنین خواستار تلاش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای انتشار بخشی از کتاب دکتر آثار اردوبادی که هنوز آراسته نشده است.

بر اساس این گزارش، دکتر احمد صبور اردوبادی متولد ۱۳۰۲ در شهر تبریز است. تحصیلات متوسطه را در دبیرستان فردوسی تبریز به پایان رساند و سپس تحصیلات دانشگاهی را در دانشگاه تهران آغاز کرد و در سال ۱۳۲۸ فارغ التحصیل شد. خدمات علمی و فرهنگی خود را در سال ۱۳۳۰ در دانشگاه تبریز آغاز کرد و در سال ۱۳۴۴ به مقام استادی رسید.

او در خانواده ای اصیل، مذهبی و فرهنگی به دنیا آمد که هر یک از اعضای خانواده به نوبه خود یکی از پیشگامان علوم جدید در ارتقای سطح تفکر و فرهنگ جامعه ایران بودند.

آثار استاد در سه گروه – در دست ساخت و آماده چاپ منتشر شده است که با توجه به موضوعات مهم و حیاتی به پنج گروه تقسیم می شوند. گروه اول: ۳۵ عنوان در علوم پزشکی، گروه دوم: ۴۰ عنوان در علوم انسانی، گروه سوم: موضوعات مرتبط با علل سوءمصرف مواد و روش های پیشگیری، در ۱۵ جلد، گروه چهارم: احترام به زنان و حق اسقاط ۹ جلد است و گروه پنجم: که از عناوین دیگر اهمیت بیشتری دارد و عملاً به انسان سازی واقعی می انجامد، شامل آموزش و پرورش مقدماتی در ۱۸ جلد است که متأسفانه جایگاهی در بین فرهنگ ها ندارد.

ده ها مقاله و مقاله علمی از استاد اردوبادی به چاپ رسیده است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید