امیر عبداللهیان: ما می خواهیم به یک توافق خوب، قوی و با ثبات برسیم


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، آخرین روز همایش رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور عصر پنجشنبه به میزبانی وزارت امور خارجه با حضور حسین امیرعبداللهیان برگزار شد. دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه و با حضور روسای این وزارتخانه.

در این دیدار که حجت الاسلام والمسلمین ایمانی پور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، معاون این سازمان و تعدادی از معاونین و مدیران ارشد وزارت امور خارجه حضور داشتند، وزارت امور خارجه حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه تاکید کرد: سیاست، اقتصاد، امنیت و فرهنگ در محافل دائماً قادر به تحقق اهداف نظام در خارج از کشور هستید.

وزیر امور خارجه کشورمان تحول فرهنگی، لزوم هماهنگی هر چه بیشتر نهادهای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در امور فرهنگی و رعایت قوانین کشور محل ماموریت را سه اصل مهم برای ترویج اهداف فرهنگی در خارج از کشور

امیر عبداللهیان در ادامه با اشاره به ظرفیت و توان بالای جامعه ایرانی خارج از کشور، توجه به ایرانیان خارج از کشور، تسهیل هر چه بیشتر امور کنسولی، فرهنگی و اجتماعی و گسترش زبان متمدن فارسی را از امور مشترک ویژه وزارت امور خارجه دانست. و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی.

وزیر امور خارجه تاکید آیت الله رئیسی و تمرکز کنونی دولت بر تدوین قانون جامع ایرانیان مقیم خارج از کشور را از مهمترین اقدامات در این زمینه خواند.

امیرعبداللهیان توجه ویژه وزارت امور خارجه را به دیپلماسی اقتصادی در ۱۰ ماه گذشته از دیگر موضوعات بسیار مهم در دستور کار دستگاه سیاست خارجی دانست.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در ادامه به تشریح آخرین تحولات مربوط به مذاکرات رفع تحریم ها پرداخت و افزود: ما در دستگاه دیپلماسی مذاکرات را دنبال خواهیم کرد، اما می خواهیم به یک توافق خوب، قوی و با ثبات برسیم.

وزیر امور خارجه کشورمان خواستار توجه بیشتر به جایگاه زبان فارسی که سهم ویژه ای در شکل گیری هویت ایرانیان خارج از کشور دارد را در اولویت های وزارت امور خارجه و سازمان قرار داد. فرهنگ و ارتباطات اسلامی.

در ادامه این نشست برخی رایزنان فرهنگی مشکلات، مسائل و مشکلات خود را با وزیر امور خارجه در میان گذاشتند.

حجت الاسلام ایمانی پور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز در سخنانی گفت: در نشست یک هفته ای رایزنان فرهنگی، مباحث دانش بنیان، همگرایی و جذب فرهنگی از محورهای اصلی برگزاری این مراسم بود. دهمین نشست رایزنان فرهنگی نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور

در این جلسه مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه گزارشی از اقدامات اقتصادی و همچنین ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه، امرودی رایزن فرهنگی عامری، مدیرکل امور ایران در خارج از کشور، شیخ الاسلامی معاون وزیر امور خارجه و تعدادی از دستیاران و مدیران عالی کشور حضور داشتند و به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

به گزارش فارس، حسین امیرعبداللهیان نیز در توئیتی درباره این دیدار نوشت: امروز به همراه رئیس جمهور محترم و مدیران ارشد سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی میزبان رایزنان فرهنگی فرهیخته جمهوری اسلامی ایران بودم. با حضور مدیران ارشد ذیربط در وزارت امور خارجه اولویت های فرهنگی خارج از کشور بررسی شد. فرهنگ عالی و کلمات ادبی و ایده های جالبی مطرح شد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید