انتخاب هلال احمر به عنوان دبیر کارگروه امداد استان تهران – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حامد یزدی مهر بعدازظهر چهارشنبه در حاشیه جلسه کارگروه خدمات و نجات استان تهران که با حضور دستگاه های عضو این کارگروه برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به شرایط فعلی و آسیب‌پذیری‌های فعلی، نیاز به آمادگی برای زمان‌های بحرانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است آه تو دارای و مشمول پدافند غیرعامل در حوادث مختلف برای کاهش آسیب پذیری می باشد می بینم نقش برجسته ای خواهد داشت.

یزدی مهر درباره اهمیت آمادگی در موسسات خدماتی حمل کننده آب، برق و گاز در مواقع بحرانی احتمالی گفت: لازم است این یگان ها در پدافند غیرعامل آمادگی ۱۰۰ درصدی داشته باشند. قرن داشته باشیم تا بتوانیم آسیب پذیری های آینده را در مرحله پیشگیری کاهش دهیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از انتخاب هلال احمر استان به عنوان دبیر جلسات کارگروه امداد و نجات خبر داد و بیان کرد: بر اساس تکلیف اعلام شده از سوی وزارت کشور، کارگروه های ۱۱ گانه گانش تشکیل شد و بر اساس این کارگروه ها سران پدافند غیرعامل به عنوان دبیر این کارگروه معرفی شدند است و بر این اساس مسئولیت به استانداران استان و بر اساس ماموریت محول می شود سلام که دارای هلال احمر است با توجه به شرح وظایف در کارگروه خدمات و نجات بیشترین مسئولیت به هلال احمر محول می شود.

وی خاطرنشان کرد: تشکیل تیم های عملیاتی مقابله با مواقع اضطراری بر اساس مصوبه کارگروه به جمعیت هلال احمر محول شده است. کوچک مدیریت امور مردم در مواقع اضطراری ناشی از تهدیدات و اقدامات خصمانه دشمن با تهیه طرح‌های پاسخگویی به شرایط اضطراری و سازماندهی تیم‌های عملیاتی مقابله با حوادث غیرمترقبه و ارتقای توانمندی‌های آنان در سطح استان و آموزش آنان، برگزاری آموزش پدافندی برای سازمان‌دهی شده. تیم های تخصصی و تخصصی در عملیات جستجو و نجات و پیش بینی تجهیزات و امکانات جستجو و نجات و به روز رسانی آنها در مواقع اضطراری نیز از جمله وظایف محوله به هلال احمر خواهد بود.

یزدی مهر به توزیع خدمات و امکانات مورد نیاز مردم در مواقع اضطراری و جنگی اشاره کرد و گفت: این یکی از وظایف همه اعضای کارگروه است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران بیان کرد: از مسئولیت مشترک هلال احمر و اداره کل شهری و روستایی و نهادهای خدمات رسان استانداری تهران. حمل کنندهتدوین دستورالعمل های مورد نیاز برای شرایط بحرانی برای حمایت و ارائه خدمات عمومی، جستجو، نجات، اسکان، سوگواری و مانند آن و تعیین نقش و جایگاه نهادهای مربوطه در سطح استان.

وی همچنین به یکی دیگر از وظایف کارگروه خدمات و امداد و نجات استان تهران اشاره کرد و افزود: ارتقای ظرفیت سازمان آتش نشانی و سایر دستگاه های اجرایی کشور برای ابزارهای بی خطرسازی و مقابله با تهدیدات جدید بر عهده سازمان شهرسازی و شهری خواهد بود. روستایی. مدیریت استانداری تهران. .

یزدی مهر با استفاده از دستورالعمل های منتشر شده، بسیج منابع مادی و انسانی در سطوح استانی و شهرستانی به منظور تسهیل مدیریت بحران ناشی از جنگ و نظارت بر اجرای صحیح، به ایجاد هماهنگی بین سازمان های مرتبط برای ارتقای توان عملیاتی مقابله با شرایط اضطراری ادامه می دهد. به وظایف و دستورالعمل های محوله در اطلاعیه پدافند غیرعامل اشاره و تصریح کرد: این موارد جزو وظایف اداره کل مدیریت بحران در کارگروه خواهد بود.