انتخاب ۴ طرح ورزشی در هفته دولت برای دانش آموزان زنجانی


ابوالفضل خوئینی ها مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان در بازدید از خبرگزاری فارس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: هر دو شهید بزرگوار از نیروهای انقلابی و معلم بودند و در راه انقلاب زحمات زیادی کشیدند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان با اشاره به اینکه برای توسعه پیشرفت کشور در تمامی شاخص های اقتصادی، علمی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی توجه به جایگاه والای معلمان بسیار مهم است گفت: معلمان افسران پیشرفت کشور و تمدن سازند دین آینده و بنیانگذار فرهنگ ایثار و شهادت بسیار مؤثر است.

وی افزود: توجه به مدیریت آموزش و پرورش در تمامی عرصه های فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و علمی زمینه ساز تحقق تحول بنیادین شده و اعلامیه مرحله دوم انقلاب را نهادینه خواهد کرد.

خوئینی با اشاره به اجرای قانون ارزشیابی معلمان خاطرنشان کرد: این قانون در حال اجراست و امیدواریم با اجرای صحیح ارزشیابی معلمان شاهد توسعه و پیشرفت علمی، فرهنگی و آموزشی باشیم.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان با اشاره به اینکه اجرای موفق بیمه تکمیلی فرهنگیان با همکاری بیمه دانا و رفع مشکلات بیمه تکمیلی قبلی در دستور کار آموزش و پرورش است ادامه داد: برپایی اردوهای عفاف و حجاب در مدارس و اداره آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان و کسب رتبه سوم شهرستان در ارزشیابی از دیگر اقدامات در این زمینه است.

وی تشکیل کلاس های آمادگی آزمون برای خانواده ها و دانش آموزان پایه یازدهم و دهم و کسب رتبه های ممتاز در کنکور سراسری را برشمرد و گفت: تشکیل پایگاه انتخاب رشته برای دانش آموزان پایه دوازدهم و هدایت سنجیده دانش آموزان به انتخاب اصلح. حوزه و دانشگاه های معتبر کشوری و توجه هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم و ثبت نام مطلوب دانش آموزان پایه دهم نیز در این حوزه در دستور کار قرار دارد.

وی در روزهای گذشته به این موضوع اشاره کرد کرونا آموزش در مقابل آمادگی تبلت و از تلفن برای دانش آموزان استفاده شد، افزود: این رویکرد برای جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان نیازمند انجام شد.

خوئینی با اشاره به اینکه در آموزش و پرورش تلاش شده تا حداکثر دانش آموز تربیت شود، گفت: نشانه این تلاش تشکیل مدارس و کلاس های درس با حداقل دانش آموز است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان از اجرای طرح تجمیع یادگیری در دوره ابتدایی خبر داد و افزود: در آموزش و پرورش و ناحیه یک زنجان این طرح در ۱۷ پایگاه با مشارکت ۴۹ مدرسه اجرا شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین این طرح در هشت پایگاه ویژه دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه برگزار شد.

خوئینی ها ادامه داد: دوره تحکیم نیز توسط گروه جهادی برای کودکان بی بضاعت در مناطق آسیب پذیر و حاشیه شهر برگزار شده است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان با اشاره به اینکه آشنایی کودکان با فرهنگ ایثار و شهادت مورد توجه قرار گرفته است، گفت: طرح شهید خرازی نیز با حضور اولیای دانش آموزان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه در هفته دولت چهار پروژه ورزشی در آموزش و پرورش زنجان راه اندازی شده است، ادامه داد: از این تعداد دو پروژه سالن های ورزشی، زمین ساحلی و چمن مصنوعی است.

خوئینی ها با اشاره به اینکه مسئولیت آموزش ۴۰ هزار دانش آموز در یک منطقه زنجان بر عهده ۲۴۰۰ معلم بوده است، ادامه داد: در این منطقه ۲۴۳ مدرسه وجود دارد که تعدادی از آنها در شهر زنجان و برخی روستاها واقع شده است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان با بیان اینکه دو پروژه مدرسه در ناحیه یک در دست ساخت است، افزود: یک مدرسه روستایی نیز در این ناحیه در دست ساخت است.

وی افزود: به دلیل کم توجهی به موضوع مدرسه سازی، کمبود مدرسه در برخی از شهرک های اقماری غرب شهر زنجان دانش آموزان منطقه را با مشکل مواجه کرده است.

انتهای، آخر پیام/۷۳۰۰۹
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید