اولین موتور از خانواده سه سیلندر در سال جاری تولید خواهد شد


اخبار شرکت; اکوپرس – مهدی رجبعلی افزود: بر این اساس نسل جدید موتورهای ایرانی با هدف کاهش مصرف سوخت و کاهش آلایندگی در این شرکت طراحی و ساخته شده است و در این راستا می توان طراحی خانواده موتورهای سه سیلندر را انجام داد. مهم ترین دستاورد این سرزمین به شمار می رود».

وی ادامه داد: در دوره گذار برای دستیابی به تولید انبوه موتورهای کم مصرف، ارتقا و توسعه موتورهای موجود و کاهش آلایندگی و مصرف سوخت نیز از عمده فعالیت های توسعه پیشرانه ایپکو است.

مدیرعامل ایپکو با اشاره به پیشرفت طرح تولید موتور EF7 پلاس تنفس طبیعی گفت: این طرح از نظر توسعه اجرایی شده و قطعات را برای شروع تولید انبوه تحویل و آماده می کند.

رجبعلی ضمن تاکید بر تولید انبوه موتور EF7 پلاس در آینده نزدیک، پروژه اصلی این شرکت را طراحی و تولید خانواده موتور سه سیلندر ایران خودرو دانست و گفت: مراحل توسعه این خانواده موتور در حال انجام است و امیدواریم بتوانیم بتواند در نیمه اول سال جاری این کار را انجام دهد. قطعاتی را که نقشه‌های آن به تولیدکنندگان تحویل داده شده است، تحویل می‌گیریم و در مرحله تفویض قرار می‌گیریم و انتظار داریم تا پایان سال موتور اول تولید شود. در خانواده موتورهای سه سیلندر در خط تولید قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه توسعه نسل سوم خودروهای هیبریدی در IPCO یکی از پروژه های در دست اجرا است، عنوان کرد: این طرح جزء طرح جامع ایران خودرو برای توسعه برق و الکترونیک مربوط به ECU و نرم افزار کاربردی موتور در IPCO است. پروژه در حال انجام است. و در نیمه اول سال جاری به بهره برداری می رسد.

انتهای پیام/ ب
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید