اولین پردیس علوم و فناوری مهندسی ژنتیک راه اندازی می شود – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشکده ملی مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی، دکتر محمدی رئیس این پژوهشکده، مجید دهبیدی پور رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف تفاهم نامه ای برای ایجاد اولین پردیس علم و فناوری در رشته مهندسی ژنتیک منعقد و با یکدیگر همکاری کردند.

محمدی در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: استقرار دو گروه قدرتمند مانند دانشگاه شریف و پژوهشگاه ملی ژنتیک می تواند نتایج و برکات زیادی برای کشور به همراه داشته باشد.

دکتر. محمدی افزود: پژوهشگاه دارای واحدهای تخصصی علمی و فناوری در زمینه بیوتکنولوژی است که با همکاری پارک فناوری دانشگاه شریف می تواند نقش موثری در تحقق شعار امسال در حوزه تخصصی خود داشته باشد.

وی ادامه داد: تعامل با پارک فناوری شریف فرصت مناسبی را با هدف تحقق شعار تولید دانش بنیان و اقتصاد دانش بنیان در حوزه پزشکی و کشاورزی ایجاد می کند که می تواند مزایایی مشابه منافع هسته ای داشته باشد.

رئیس پژوهشکده ژنتیک در ادامه گفت: هم افزایی و همگرایی مجموعه های تخصصی مانند این دو مجموعه در خدمت کشور و اسلام خواهد بود.

در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری بین پژوهشکده ملی پارک مهندسی ژنتیک و فناوری دانشگاه صنعتی شریف برای ایجاد پردیس علم و فناوری در پژوهشکده ملی مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی به امضای سران این دو مرکز علمی