اگر کلم بروکلی برای من بسیار مفید است، چرا بعد از جراحی کاهش وزن باعث می شود احساس بیماری کنم؟

افرادی که به دنبال مدیریت وزن سالم هستند، می دانند که در مهمانی ها و بوفه ها به سینی سبزیجات خود بچسبند. به هر حال، سبزیجات یک غذای سالم و مملو از ویتامین‌های مفید، مواد مغذی و فیبر هستند. اما برخی از سبزیجات، به خصوص سبزیجات چلیپایی مانند کلم بروکلی و گل کلم که در همه جا حاضر هستند، در صورت مصرف خام توسط بیماران جراحی کاهش وزن، می توانند باعث ناراحتی شدید معده شوند. در واقع، نمونه‌های زیادی از بیماران جراحی کاهش وزن وجود دارد که پس از خوردن کلم بروکلی یا گل کلم خام، ناراحتی شدید دستگاه گوارش را تجربه کردند و در نتیجه نیاز به مراجعه به اورژانس داشتند.

دلیل اینکه بیماران جراحی کاهش وزن در تمام روش‌ها (بای پس معده، اسلیو گاسترکتومی، باند معده قابل تنظیم یا نوار معده) مستعد ناراحتی پس از خوردن سبزیجات چلیپایی خام هستند، مسئله تعادل است. سبزیجات سرشار از آنزیم هایی هستند که به هضم غذا کمک می کنند. اما به دلیل کوتاهی مجرای معده و از بین رفتن اسید معده، سبزیجات در سفر کوتاه خود در مجرای روده به طور کامل قابل هضم نیستند. این مشکل با وجود سلولز، که فیبر غذایی موجود در سبزیجات است که برای پردازش به باکتری های روده نیاز دارد، تشدید می شود. حتی بدون جراحی کاهش وزن معده، بسیاری از انسان ها فاقد باکتری روده کافی برای تجزیه سلولز هستند تا از علائم گاز، نفخ و گرفتگی جلوگیری کنند.

پس از جراحی کاهش وزن، بسیاری از بیماران به شدت بر سلامت و کنترل وزن خود از طریق رژیم غذایی مناسب، تغذیه و افزایش فعالیت روزانه تمرکز می کنند. اینها تلاش های تحسین برانگیزی هستند که اغلب منجر به دوراهی در مورد خوردن سبزیجات سالم و با کیفیت با خطر ناراحتی شدید معده می شوند. بیماران ناامید تعجب می کنند، اگر برای من خیلی خوب است، چرا احساس بدی دارم؟ سؤال خوبی بود. اقداماتی وجود دارد که می توان برای کاهش ناراحتی ناشی از خوردن سبزیجات خام انجام داد تا بتوانیم مواد مغذی را نیز دریافت کنیم و از آن لذت ببریم. نگاهی بیاندازید:

  • با احتیاط سعی کنید اگر نمی دانید به سبزیجات خام چه واکنشی نشان می دهید، ادامه دهید و از ناراحتی یا خجالتی که می تواند ناشی از خوردن بیش از حد مواد خوب باشد اجتناب کنید. علاوه بر این، به یاد داشته باشید که غذاهای روزمره متفاوت هستند. همانطور که یاد می گیرید چگونه در آن روز غذا را همراه خود قرار دهید، همیشه بر خود کنترل داشته باشید.
  • سبزیجات را بخارپز کنید یا تا حدی بجوشانید تا ساختار سلولی شروع به شکستن کنند، بنابراین به اسید روده شما کمک می کند تا سریعتر با هضم غذا درگیر شود. به یاد داشته باشید، اگر نتوانید سبزیجات را هضم کنید، نمی توانید ویتامین ها و مواد مغذی موجود در سبزیجات را جذب کنید. برای سرو سبزیجات بخارپز یا آب پز و سرد شده کافی است آنها را از قبل آماده کرده و آب آن را خالی کرده و بگذارید تا خشک شوند. بشقاب بپوشانید و خنک کنید. سپس آن را سرد و با یک دیپ گیاهی با چاشنی کمی که با ماست تهیه شده است سرو کنید که حاوی باکتری های سالم است که به هضم غذا کمک می کند. از دیپ های حاوی لبنیات، مانند آنهایی که با خامه ترش درست شده اند، خودداری کنید، زیرا ممکن است احتمال ناراحتی معده را افزایش دهد.
  • یک آنزیم گوارشی را طبق دستور قبل یا کمی بعد از خوردن سبزیجات خام مصرف کنید. بسیاری از مکمل های آنزیم گوارشی با هزینه مقرون به صرفه در دسترس هستند. بسیاری از بیماران جراحی کاهش وزن گزارش می دهند که آنزیم پاپایا در کاهش ناراحتی های گوارشی موثر است. به گفته یکی از تولیدکنندگان آنزیم پاپایا، مکمل غذایی حاوی «پاپائین، یک آنزیم پروتئولیتیک و یک عنصر رایج در مکمل‌های غذایی است که برای هضم غذا استفاده می‌شود. مصرف آن پس از غذا، یک مکمل طبیعی ایده‌آل است که ممکن است به هضم کمک کند و ممکن است به کاهش اثرات کمک کند. سوء هاضمه، از جمله سوزش سر دل و گاز. مانند تمام مکمل های غذایی، به خاطر داشته باشید که سازمان غذا و دارو این ادعاها را ارزیابی نمی کند یا مکمل ها را برای استفاده ادعایی تایید نمی کند. مصرف کنندگان باید قبل از استفاده از هر مکمل غذایی با یک متخصص مراقبت های بهداشتی مشورت کنند.
  • جویدن، جویدن، جویدن. به یاد داشته باشید که فرآیند هضم غذا از دهان شروع می شود و لازم است تمام سبزیجات خام را کاملا بجوید تا دستگاه گوارش شما بهترین شرایط را برای هضم غذا و بهره مندی از ویتامین ها و مواد مغذی موجود در آن فراهم کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر