این کالری است، عزیزم!

به دنبال گلوله کاهش وزن جادویی هستید؟ ترفندهایی برای “سوزاندن” چربی؟

بیا با آن روبرو شویم. وقتی نوبت به کاهش وزن و کاهش چربی می رسد، کالری است که مهم است.

با این حال، چند نفر از ما سال‌ها – حتی دهه‌ها – را در جستجوی فقط ترفند یا ترفند درست صرف کرده‌ایم؟

گزارش از دو مطالعه کاهش وزن

دو مطالعه در ۲ سال گذشته با یافته های مشابه تکمیل و بررسی شده است.

من جزئیات جدیدترین مطالعه را که ممکن است دیده باشید در اخبار هفته گذشته به آن اشاره شده است را مرور می کنم. سپس، به گزارش یک مطالعه دیگر که قبل از آن تکمیل شده است، بازخواهم گشت.

این مطالعات در یافته‌های آنها مطابقت دارند: وقتی صحبت از تجزیه و تحلیل رژیم غذایی در مورد اینکه چه چیزی برای کاهش وزن بهتر است، به یک چیز می رسد: رعایت رژیم غذایی که منجر به تعادل منفی انرژی (کاهش کلی کالری) می شود، عامل تعیین کننده برای کاهش وزن است. کاهش چربی

مهم نیست کدام رژیم غذایی، کاهش کالری است که این کار را انجام می دهد.

مطالعه اول: گزارش مجله پزشکی نیوانگلند (۲۰۰۹)

[Ref: NEJM Vol 360:859-873 February 26, 2009 Number 9; Comparison of Weight-Loss Diets with Different Compositions of Fat, Protein, and Carbohydrates; Frank M. Sacks, M.D., et al]

مداخله کاهش وزن

چهار گروه برای اهداف این مطالعه ایجاد شد. هر گروه از رژیم غذایی متفاوتی از نظر نسبت چربی، پروتئین و کالری کربوهیدرات پیروی کردند.

اهداف مغذی برای چهار گروه رژیم غذایی در تقسیمات درشت مغذی زیر متفاوت بود:

گروه ۱: ۲۰٪ چربی، ۱۵٪ پروتئین، و ۶۵٪ کربوهیدرات (کم چربی، پروتئین متوسط).

گروه ۲: ۲۰٪ چربی، ۲۵٪ پروتئین، و ۵۵٪ کربوهیدرات (کم چرب، پر پروتئین).

گروه ۳: ۴۰٪ چربی، ۱۵٪ پروتئین، و ۴۵٪ کربوهیدرات (پرچرب، پروتئین متوسط). و

گروه ۴: ۴۰% چربی، ۲۵% پروتئین و ۳۵% کربوهیدرات (پرچرب، پر پروتئین).

بنابراین، دو مورد از رژیم های غذایی کم چرب و دو رژیم غذایی پرچرب بودند. دو مورد پروتئین متوسط ​​و دو مورد پروتئین بالا بودند.

اهداف دیگر برای همه گروه ها عبارتند از:

۱) رژیم غذایی باید حاوی ۸ درصد یا کمتر چربی اشباع باشد.

۲) رژیم ها باید حداقل ۲۰ گرم فیبر غذایی در روز داشته باشند و

۳) رژیم غذایی باید شامل ۱۵۰ میلی گرم یا کمتر کلسترول در هر ۱۰۰۰ کیلو کالری باشد.

علاوه بر این، غذاهای غنی از کربوهیدرات با شاخص گلیسمی پایین در هر رژیم غذایی توصیه شد. نسخه کالری هر شرکت کننده نشان دهنده کسری ۷۵۰ کیلوکالری در روز از سطح کالری دریافتی است که وزن فعلی بدن آنها را تشکیل می دهد. این از میزان مصرف انرژی و سطح فعالیت فرد در حالت استراحت محاسبه شد.

هدف فعالیت بدنی ۹۰ دقیقه ورزش متوسط ​​در هفته بود. مشارکت در تمرین با استفاده از پرسشنامه و ابزار خود پایش آنلاین پایش شد.

نتایج

میانگین کاهش وزن؟ برای هر گروه، به طور متوسط ​​۱۳ پوند در شش ماهگی. جای تعجب نیست که پس از شش ماه، رعایت رژیم غذایی تمایل به چشم پوشی داشت.

انطباق با هنجارهای فرهنگی، تازگی علمی و توجه رسانه ها دلایل غیرزیستی موفقیت رژیم های غذایی خاص هستند. ما از یک رویکرد عمومی برای توسعه هر رژیم و دستورالعمل‌های پیروی از آن استفاده کردیم تا چنین تأثیراتی را به حداقل برسانیم. هیچ رژیمی به عنوان رژیم غذایی کنترلی در نظر گرفته نشد و مشاوره غذایی و توجهی که ما ارائه کردیم برای همه گروه های رژیم غذایی در طول دوره مطالعه یکسان بود… نتایج نشان می دهد که هر نوع رژیم غذایی، زمانی که برای وزن آموزش داده شود. از دست دادن با اشتیاق و پشتکار، می تواند موثر باشد. هنگامی که تأثیرات غیرتغذیه ای به حداقل می رسد، همانطور که در مطالعه ما انجام شد، محتوای درشت مغذی خاص از اهمیت ناچیزی برخوردار است، همانطور که سال ها پیش پیشنهاد شد.

مطالعه دوم: “مطالعه رژیم غذایی AZ”، اینتل. مجله چاقی (۲۰۰۸)

به احتمال زیاد، ارجاع به مطالعات قبلی شامل مواردی است که در سال گذشته توسط سازمان گزارش شده بود مجله بین المللی چاقی.

[Ref Intl J. Obesity (2008) 32, 985-991; doi:10.1038/ijo.2008.8; published online 12 February 2008]

در آن مطالعه، ۱۸۱ زن دارای اضافه وزن/چاق با میانگین گروه سنی اواسط چهل در یک کارآزمایی بالینی تصادفی یک ساله به نام مطالعه A TO Z شرکت کردند.

این مطالعه برای مقایسه نتایج رژیم‌های کاهش وزن رایج طراحی شده است: رژیم غذایی اتکینز، رژیم غذایی منطقه، و رژیم غذایی اورنیش. افراد برای انطباق با رژیم غذایی، یا پیروی ردیابی شدند. نتایج مطالعه رژیم غذایی AZ؟

صرف‌نظر از گروه‌های رژیم غذایی اختصاص داده شده، تغییر وزن ۱۲ ماهه در سه‌ک‌هایی که بیشتر به آن‌ها پایبند بودند در مقایسه با کم‌ترین سه‌ک‌ها بیشتر بود. این نتایج نشان می‌دهد که استراتژی‌های افزایش پایبندی ممکن است مستحق تأکید بیشتری نسبت به ترکیب درشت مغذی‌های خاص رژیم کاهش وزن در حمایت از کاهش وزن موفق باشد.

به عبارت دیگر، هیچ تفاوتی در کاهش وزن کلی بین این چهار گروه وجود نداشت که به طور خاص با رعایت رژیم غذایی همبستگی نداشت. محققان به این نتیجه رسیدند که برای کاهش وزن مهم نیست که از چه رژیم غذایی استفاده می‌کنید، بلکه صرفاً کاهش بار کالری است که این کار را انجام می‌دهد. خواه یک رژیم غذایی خاص، مینی روزه های متناوب، هر استراتژی دیگری برای تأثیرگذاری بر تعادل انرژی.

آیا کالری کالری است؟

بچه را با آب حمام بیرون نیندازیم.

برخی از انتخاب های غذایی و دستورالعمل های غذایی وجود دارد که می تواند رعایت کاهش کالری را آسان تر کند. این دانش عمومی است که برای مثال کربوهیدرات های بسیار فرآوری شده می توانند به دلیل افزایش انسولین، گرسنگی ما را افزایش دهند، که حفظ کمبود کالری را دشوارتر می کند.

ما همچنین می دانیم که محدود کردن شدید گروه های غذایی خاص می تواند در عدم تعادل تغذیه ای و هوس ها نتیجه معکوس داشته باشد. علاوه بر این، کاهش بیش از حد کالری در هفته به هفته، تنها باعث افزایش مصرف آرایش و گرسنگی بیش از حد می شود. اما شاید شما هم از روی تجربه این را بدانید، درست مثل من!

بنابراین، توجه به کیفیت، تنوع و در دسترس بودن غذا در مورد کاهش چربی، کاهش وزن یا بهینه سازی ترکیب بدن هنوز منطقی است. رژیم های تخصصی و عمیقاً محدود کننده با یک یا دو حقه به سادگی راهی برای فریب دادن ما به کمبود کالری است. رژیم گریپ فروت و تخم مرغ را به یاد دارم. مطمئنا، کار کرد. چون این تنها چیزی بود که می توانستید بخورید و کیست که بعد از حدود یک روز و نیم از آن مریض نشود؟! این نوع رژیم، مسئله انطباق را به سرعت حل می کند، درست می گویم؟

دقیقاً به همین ترتیب، به طور کلی، کالری ها – و نه جادوی یک تاکتیک، تابو یا راز رژیم غذایی خاص – در کاهش وزن، کاهش چربی و مدیریت اهمیت دارند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر