باشگاه گلغر: قرارداد شهیم و خیبر در سازمان لیگ به ثبت رسیده است / جعل توسط مهندس ارشد با صلاحیت کیفری پیگیری شود.


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، یونس قربانی مالک باشگاه ماشین سازی تبریز پس از انتقال امیر شهیم به گل گهر سیرجان در گفت وگو با فارس درباره وضعیت این بازیکن جوان توضیحاتی ارائه کرد و با توجه به انتقال وی به خیبر خرم آباد به عنوان غیرقانونی، حضور وی از گل گهر نیز پرسید. (اینجا را بخوانید)

به همین دلیل ناصر ارضی وکیل باشگاه گل گهر سیرجان در گفت وگو با فارس در پاسخ به این شبهه توضیحاتی را ارائه کرد:

قرارداد با شهیم و مکانیزاسیون به صورت توافقی فسخ شده است

در خصوص انتقال امیر شهیم به باشگاه گل گهر سیرجان، با توجه به درخواست کادر فنی برای جذب این بازیکن، درخواستی از سوی سازمان لیگ به مسئولان باشگاه رسید که بر اساس آن اولی قرارداد فعالی با باشگاه ماشین سازی تبریز ندارد.

با پیگیری ها و بررسی دقیق گزارش شماره ۱۴۸۸ کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مورخ ۱۶.۰۳.۱۴۰۱ مشخص می شود که قرارداد امیر شهیم در تاریخ ۱۲/۰۵/۱۳۰۰ با توافق باشگاه و بازیکن فسخ شده است و متعاقباً قرارداد بین باشگاه خیبر خرم آباد و امیر شهیم به شماره ۹۲/H/AL مورخ ۱۲/۰۶/۱۳۰۰ و ۱۲/۰۷/۱۳۰۰ در هیئت فوتبال استان لرستان و سازمان لیگ منعقد و ثبت گردید.

قرارداد این بازیکن و باشگاه خیبر در سازمان لیگ به ثبت رسیده است

با وجود فسخ قرارداد، رابطه حقوقی و قراردادی بازیکن و باشگاه ماشینی منحل می شود، اما عقد قرارداد جدید با باشگاه خیبر خرم آباد و ثبت آن در سازمان لیگ موید قطع رابطه قراردادی با باشگاه خیبر خرم آباد است. استناد مسئولان باشگاه ماشینی و این باشگاه به دلایل واهی از جمله نداشتن وضعیت حقوقی امضاکننده در صورت انصراف، جعل و غیره، مبنی بر بطلان قرارداد منعقد شده به صورت اجباری و ثبت شده در مراجع ذیصلاح است.

بنابراین در صورتی که مسئولان باشگاه ماشین سازی تبریز مدعی باشند یکی از مدیران آنها جرم جعل را مرتکب شده است، می توانند با طرح شکایت کیفری از مراجع ذی صلاح، مرتکب را تحت تعقیب قرار دهند و در صورت استناد به دادگاه به جای پیگیری حقوق خود، شکایت کنند. در فضای مجازی و رسانه ها، با مراجعه به مراجع قضایی فدراسیون فوتبال و اعلام شکایت از متخلفان قرارداد، نسبت به احقاق حقوق خود اقدام کنند.

هرگونه رابطه ماشین سازی و خیبر تاثیری بر قرارداد بازیکن گل گهر ندارد

اما باشگاه گل گهر سیرجان طبق ضوابط و مقررات پس از مذاکره و گفتگو با مسئولان باشگاه خیبر خرم آباد که این بازیکن مدت هاست تحت قرارداد رسمی و قانونی آنها بوده، با جلب رضایت مدیران باشگاه گل گهر سیرجان. آن باشگاه و کسب رضایت نهایی بازیکن، اقدام به عقد قرارداد کنند

بنابراین هرگونه رابطه بین باشگاه ماشین سازی و باشگاه خیبر خرم آباد و توافقات منعقد شده که منجر به صدور رضایت وزیر شده و این باشگاه از آن اطلاعی نداشته باشد، ممکن است به قرارداد رسمی باشگاه گل گهر لطمه ای وارد نکند. بازیکن این تیم که این بازیکن با باشگاه خیبر خرم آباد قرارداد داشت و پس از کسب رضایت به صورت قانونی به این باشگاه پیوست.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید