باید تفکر توسعه در سیستان و بلوچستان حاکم شود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دولت، حسین مدرس خبانی در نشست تسهیل و رفع موانع ویژه تولید در شهرستان خاش گفت: امیدواریم با راه اندازی کارخانه سلامپور در عید قربان سال آینده می توانیم از پوست حیوانات قربانی به نحو احسن استفاده کنیم.

وی به سود اقتصادی این کارخانه اشاره کرد سلامپور وی ادامه داد: «مجوز تاسیس کارخانه» در استان قابل استقرار است سلامپور علاوه بر این، زمین و امکانات لازم باید به سرعت در دسترس قرار گیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: علاوه بر راه اندازی کارخانه سلامپور با تکمیل صنعت چرم می توان گام خوبی در زمینه اشتغال و توسعه این منطقه برداشت.

گفت: تصمیم داریم کارخانه راه اندازی کنیم سلامپور سیستان و بلوچستان در کنار استفاده از پوست حیوانات باید وارد صنعت چرم نیز شود.

وی افزود: راه اندازی پالایشگاه قند و روغن در استان باید در دستور کار قرار گیرد زیرا باید سبد کالاهای اساسی خود را از محصولات سیستان و بلوچستان تامین کنیم.

فرماندار خاش نیز در ادامه این جلسه افزود: خط انتقال گاز به خاش ۱۹ مردادماه امسال تزریق می شود و از ۱۱ ایستگاه آزمایشی ۸ ایستگاه تکمیل شده است.