برای پیشرفت لرستان تسلیم نشده ایم و برنامه داریم/ در ۷ ماه گذشته به اندازه ۴ سال پیش کار کرده ایم.


به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد، سیروس ابراهیمی در نشست با شورای ائتلاف در استان لرستان اظهار داشت: در حوزه تولید با چالش فرهنگی مواجه هستیم.

وی افزود: ما مردمی پرمصرف، کم کار هستیم و دایره لغات گسترده ای داریم اما در عمل اینطور نیستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان با بیان اینکه چرا پس انداز بانکی مردم یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری استان باید کمتر از نصف پس انداز مردم یک میلیون و ۳۰۰ نفر جمعیت یزد باشد، گفت: هزار و گفت: درآمد هر سرانه جمعیت لرستان در سال ۲۰۱۸ یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است در حالی که میانگین کشوری ۵۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است. چون ما کم کار و پر مصرف هستیم، تنها استانی هستیم که مصرف ما بیشتر از درآمد است.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: البته نباید دست را رها کنیم، بلکه باید برای توسعه استان برنامه داشته باشیم و برای توسعه لرستان برنامه داریم تا در این مدت کوتاه احیای لرستان باشد. کارخانه مخمر دورود پس از ۱۰ سال رکود برای ۶۰ نفر اشتغالزایی می کند، همچنین صنایع غذایی گهر را پس از ۱۰ سال به هلدینگ گلرنگ واگذار کرده ایم که فاز اول آن را آغاز کرده و در آستانه شروع فاز دوم است.

وی همچنین به تصویب تسهیلات برای ۲۴۰۰ طرح صنعتی، کشاورزی و خدماتی اشاره کرد و گفت: راه اندازی فاز اول شیر خشک بروجرد با ۱۶۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال برای ۵۸ نفر، راه اندازی فاز اول دامپروری برای ۳ نفر. هزار راسی دلفان و همچنین رفع مشکلات حقوق ماشین سازی خرم آباد که فاز اول آن یعنی سازه آن با ۱۲۰ کارگر تکمیل شده و فاز دوم آن در حال انجام است از دیگر اقدامات قابل طرح است. .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: موافقت ایمیدرو برای مطالعه طرح های صنعتی، صدور مجوز پایانه سنگ خرم آباد، اخذ تفاهم نامه پارک علم و فناوری و کارخانه نوآوری مطابق با دانش بنیان. اقتصاد و همچنین شروع اجرای گاوداری هفت هزار راس درود در این مدت داشته ایم.

ابراهیمی همچنین با اشاره به مصوبات سفر رئیس جمهور افزود: رفع مشکلات تمدید مدت مشارکت ارزی بایرافلاک به مبلغ ۲۴ میلیون یورو، صدور مجوز بهره برداری از فاز دوم پالایشگاه پل دختر، اختصاص ۵۰ میلیارد ریال. . تومان برای یخچال بوژان و همچنین رفع مشکلات زاگرس خودرو که امیدواریم در پایان شهریور وارد چرخه تولید شود از مصوبات سفر رئیس جمهور است.

وی بیان کرد: تامین اعتبار شبکه برق و گاز آهک هیدراته پل دختر با ۳۰۰ میلیارد تومان و موافقت بانک ملت با پرداخت ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای سیلیکون متال و پالایشگاه پل دختر نیز از دیگر مصوبات سفر رییس جمهور است.

این مقام مسئول با بیان اینکه یکی از مشکلات جدی ما در کشاورزی نبود پایانه صادراتی است، بیان کرد: با وجود اینکه استان کشاورزی هستیم، سهم صادراتی ما در این بخش کمتر از ۲ درصد است زیرا کشاورزی ما سنتی و معیشتی است. یکی از زیرساخت های صادرات محصولات کشاورزی پایانه صادراتی است که مجوز آن در دستور کار قرار دارد.

ابراهیمی همچنین به مصوبه بانک صنعت و معدن کشور برای وام ۳۵۰ میلیارد تومانی برای کارخانه یخچال خرم آباد، ۲۰۰ میلیارد تومان سیمان سفید و ۵۵۰ میلیارد تومان برای تولید لاستیک خرم آباد اشاره کرد و اظهار داشت: اخذ تاییدیه برای منطقه ویژه اقتصادی خرم آباد و کار برو آنجاست. اقداماتی است که قابل پیشنهاد است، از ۳ منطقه ویژه اقتصادی لرستان، مجوز از دو منطقه در این دولت گرفته شده است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه در هفت ماه فعالیت نمی توانیم معجزه کنیم، گفت: حاضرم این بحث را داشته باشم که اگر نیمی از این هفت ماه در طول چهار سال گذشته مدیریت استان بوده است. کار شده (در زمینه اقتصادی)، من یکی هستم که روزی نمی مانم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: می دانیم هر کجا که هستیم باید پاسخگوی نظام و ارزش ها باشیم چرا که سرنوشت مشترکی داریم و عمر خود را با این انقلاب سپری کردیم. در واقع ما جزو کسانی هستیم که باید با تمام قوا از نظام دفاع کنیم.

ابراهیمی با تاکید بر اینکه برنامه اقتصادی چهار ساله داریم، افزود: فعال سازی ۱۹۳ واحد بیکار در استان، تکمیل و راه اندازی پروژه های نیمه تمام، توسعه مناطق صنعتی از ۱۶۰۰ هکتار به ۳۲۰۰ هکتار در مدت چهار سال بخشی از برنامه های ما است. . .

وی با بیان اینکه برای امسال رشد ۲.۶ درصدی تعریف کرده ایم، گفت: ۳۵ هزار و ۳۴۰ میلیارد تومان در لرستان سرمایه گذاری خواهیم کرد که ۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان آن اعتبارات ملی، ۷۴۰ میلیارد تومان اعتبارات استانی، ۱۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است. تومان تسهیلات بانکی و ۱۹ هزار میلیارد تومان مربوط به بخش خصوصی است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید