برنامه های انجمن صنفی خبرنگاران هرمزگان به مناسبت روز خبرنگار – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، حسین روحی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی و شهدای عرصه رسانه اظهار داشت: خبرنگاران و فعالان رسانه ای اصیل ترین اقشار جامعه هستند که تنها هدفشان پیشرفت و توسعه کشور و صادقان است. انتقال رای مردم به مسئولان وی شهید صارمی را نمونه بارز خبرنگاری آزاداندیش دانست که در راه رسالت خود جان خود را فدا کرد.

دبیر انجمن صنفی خبرنگاران استان هرمزگان با تجلیل از اصحاب رسانه فقید استان افزود: در یک سال گذشته همکاران عزیز و عزیزمان مرحوم سیدعلی علوی، حسن آتش زبان و البته خبرنگاران دیگری همچون منصور را از دست دادیم. نعیمی، سعید دانشور و علی حکیمی آسانی زنده یاد و از ما رفتند، روحشان غرق رحمت باد.

روحی با اشاره به استقلال همه جانبه صنف خبرنگاران و اعتماد به اعضای آن گفت: خبرنگاران مظلوم ترین قشر جامعه اصحاب رسانه هستند چرا که با عشق و بی توقع دستاوردهای یکساله مسئولان و مدیران جامعه را در جامعه تبلیغ می کنند. و سزاوار بهترین تمجیدها هستند.آنها هستند اما متاسفانه با کم لطفی و محبت با آنها رفتار می شود.

وی ادامه داد: به همین دلیل این خلاء را در قالب تشکل ها پر می کنیم و وظیفه خود می دانیم تنها یک روز در سال بخشی کوچک از تلاش و فداکاری همکاران را به جامعه تقدیم کنیم.

وی با اشاره به همزمانی هفته خبرنگار با ایام محرم به ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا تا دو سال امکان برگزاری جلسه عضویت وجود نداشت. گرچه این خلاء را با برنامه های کوتاه مدت پر کردیم، اما این خواسته بحق اعضا بود که دوره ای تحت عنوان مراسم روز خبرنگار برگزار شود.

وی گفت: با تصمیم هیئت مدیره و با احترام به ایام محرم، مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ در بندرعباس برگزار می شود و میزبان تمامی اعضای انجمن صنفی خبرنگاران هرمزگان (از سراسر کشور) خواهیم بود. استان). در این روز سعی می کنیم فقط برنامه ها متعلق به خبرنگاران و فعالان این سازمان باشد. امیدواریم اعضا این تلاش جمعی را بپذیرند.