بهترین نکات موثر برای کاهش چربی شکم


نکاتی برای کاهش چربی شکم

نکاتی برای کاهش چربی شکم


بله، چربی شکم چیزی است که همه ما از آن نفرت داریم. اگرچه همه نمی توانند به شکم شش تکه دست یابند، اما همه ما خواهان اندام مناسبی هستیم تا در لباس های مختلف زیبا به نظر برسیم. هدف اصلی زندگی ما این روزها کاهش وزن و سلامتی است.

به دلیل عدم درک ما از تغذیه، چاقی شکمی به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است. زمانی که به سرعت حجیم می شویم، شروع به جستجوی راهی برای کاهش وزن می کنیم، اما تنها تعداد کمی از افراد به دنبال دلایل زمینه ای اضافه وزن هستند. شروع به درمان یک بیماری بدون شناسایی علت اولیه، احمقانه است.
بنابراین، در این مقاله به شایع ترین علل چربی شکم می پردازیم و ایده ها یا نکات ساده هوشمندانه ای برای کاهش چربی شکم ارائه می دهیم. برای پیروی از پیشنهادات آنها لازم نیست کار شگفت انگیزی انجام دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روش انجام وظایف روزانه خود را تغییر دهید. برای نشان دادن این تکنیک ها عکس ۱۰ روز پیش با چربی شکم و عکس امروز با شش پک ارائه نمی دهیم.ما فقط به شما اجازه می دهیم بفهمید که چرا این ایده ها از نظر علمی مفید هستند. بقیه موارد بعد از چند روز تمرین مشخص خواهد شد.

فرمول اصلی برای حفظ وزن “کالری خارج شده = کالری خارج” است. زمانی که به طور روزانه خود را تغذیه می کنیم، کالری از غذا دریافت می کنیم و این کالری در بدن ما ذخیره می شود. ما هر روز کارهای زیادی مانند راه رفتن، تنفس، هضم، بازدم و غیره را فقط با سوزاندن آن کالری انجام می دهیم.کالری برای من و همکارانم مانند ماشین با بنزین مورد نیاز است.
اگر بیشتر از نیازمان کالری مصرف کنیم، کالری اضافی به صورت چربی در بدنمان ذخیره می شود و روز به روز وزنمان افزایش می یابد. به همین ترتیب، اگر کالری کمتری نسبت به نیاز خود مصرف کنیم، به تدریج وزن کم می کنیم. چاقی مانند کمبود وزن برای سلامتی ما مضر است زیرا منجر به انواع بیماری ها می شود. بنابراین برای حفظ وزن مناسب، باید معادله “کالری ورودی = کالری خارج” را حفظ کنیم.

ما معمولاً فکر می کنیم که انجام برخی تمرینات و دویدن در صبح به کاهش وزن کمک می کند، اما اینطور نیست. وزن بدن ما توسط ۹۰ درصد غذایی که مصرف می کنیم تعیین می شود، در حالی که ۱۰ درصد باقیمانده صرف فعالیت های روزانه ما می شود. شما دو گزینه دارید: ۱) می توانید یک تخته بزرگ شکلات بخورید و ۱۰۰۰ کالری دریافت کنید، سپس یک ساعت یا یک ساعت و نیم ورزش کنید تا کالری اضافی را بسوزانید، یا ۲) می توانید از شکلات اجتناب کنید یا بهتر است. هنوز. مقدار کمی از آن را بخورید و فقط ۱۰۰ کالری دریافت کنید، سپس به مدت ۱۰ دقیقه به دویدن یا ورزش بروید. این انتخاب تو است.

۵ نکته برای حفظ معادله کالری “کالری = کالری خارج شده”

(به آرامی بخورید) ایده هوشمند شماره ۱:

کاهش چربی شکم

خوردن بیش از حد دلیل اصلی مصرف بیش از حد کالری است و سریع غذا خوردن یکی از دلایل اصلی پرخوری است. والدین ما از زمان کودکی بارها به ما گفته اند: “سریع غذا بخورید وگرنه در آینده اتوبوس را برای رفتن به سر کار از دست خواهید داد.” در اثر متاثر شدن از این مجادله، غذا خوردن تبدیل به عادت می شود.

پس از شروع غذا خوردن، حدود ۲۰ دقیقه طول می کشد تا معده ما احساس سیری کند تا از شکم به سمت مغز حرکت کند. اما کاری که ما انجام دادیم این بود که غذایمان را در کمتر از پنج یا ۱۰ دقیقه تمام کردیم. در نتیجه ما زیاد غذا می خوریم. در نتیجه، کالری بیشتری نسبت به نیاز خود مصرف می کنیم.

بدون آن، آهسته غذا خوردن چندین مزیت دیگر دارد، مانند:

۱. کاهش وزن آسان تر است:

هنگامی که محققان آزمایش آهسته خوری را با برخی از زنان به عنوان داوطلب انجام دادند، متوجه شدند که این زنان زمانی که وعده غذایی خود را تنها در ۹ دقیقه تمام کردند، ۶۴۶ کالری و زمانی که غذا را در ۲۹ دقیقه تمام کردند، ۵۷۹ کالری دریافت کردند. در سناریوی دوم، آنها ۶۷ کالری را با وجود مصرف طولانی مدت آنها مصرف کردند.در سناریوی دوم، آنها ۶۷ کالری را با وجود مصرف طولانی مدت آنها مصرف کردند. بنابراین، اگر سه بار در روز آهسته غذا بخورید، ۶۷×۳ = ۲۰۱ کالری کمتر مصرف خواهید کرد که معادل ۲۰ دقیقه دویدن است.

۲. افزایش رضایت:

۲. افزایش رضایت: وقتی افراد سریع غذا می خورند، نه تنها کالری بیشتری مصرف می کنند، بلکه یک ساعت پس از آخرین وعده غذایی خود احساس گرسنگی بیشتری نسبت به زمانی که آهسته غذا می خورند، دارند. در نتیجه، آهسته غذا خوردن رضایت ما را از وعده غذایی بهبود می بخشد. وقتی آهسته غذا می خوریم، حتی اگر کمتر غذا بخوریم، معده ما پر می شود.


۳. سهولت هضم توسط آنزیم ها:

بسیاری از مردم فکر می کنند که هضم از معده شروع می شود، اما این درست نیست. هضم غذا از دهان شروع می شود. وقتی غذا را بو می کنیم، مغز ما بزاق تولید می کند که فرآیند هضم را در دهان ما آغاز می کند. وقتی سریع غذا می خوریم و غذای خود را خوب نمی جویم، فرآیند هضم در دهان ناقص است. پس از آن، آنزیم های معده ما دیگر قادر به هضم موثر وعده غذایی نیمه جویده شده نیستند.

در نتیجه رسیدن سریع به هضم طبیعی در حین غذا خوردن غیرممکن است و بسیاری از بیماری های معده از این امر ناشی می شود. آهسته غذا خوردن راهی آسان برای ایجاد عادت است. تنها کاری که باید انجام دهید تمرین است. اگر سریع غذا می خورید باید چند روز با احتیاط غذا بخورید و آن وقت برای شما طبیعت دوم می شود و از بسیاری از ناراحتی های معده رها می شوید.

(از تخته های کوچکتر استفاده کنید) ایده هوشمند شماره ۲:

کاهش چربی شکمبر اساس مطالعه ای که در مجله انجمن تحقیقات مصرف کننده منتشر شده است، اگر قطر ظرفی که در آن غذا سرو می شود ۳۰ درصد کاهش یابد، مصرف غذا به طور خودکار ۳۰ درصد کاهش می یابد. با این حال، دو شرط وجود داشت. الف) شما باید غذای خود را تهیه کنید. ب) نباید باور کنید که هیچ کس دیگری، از جمله خودتان، مراقب مصرف غذای شما نیست.این یک روش ساده است که به ما اجازه می دهد ۳۰٪ کالری کمتری مصرف کنیم.

(تمرینات قلبی با معده خالی)ایده هوشمند شماره ۳:

بسیاری از ما به دنبال بهترین تمرینات برای از دست دادن چربی هستیم در حالی که تنها ۱۰ درصد از وزن بدن خود را به تمرینات متکی هستیم. اگر می خواهید وزن کم کنید، اول صبح با معده خالی مقداری کاردیو انجام دهید. تمرینات قلبی آن دسته از ورزش هایی هستند که ضربان قلب را بالا می برند. به عنوان مثال می توان به شنا، دویدن، پریدن و سایر ورزش ها اشاره کرد.
اکنون سوال این است که چرا تمرینات قلبی برای کاهش وزن مفید هستند. اگر بعد از ۶ تا ۷ ساعت خواب با معده خالی ورزش هوازی را شروع کنید، بدن شما به انرژی زیادی نیاز دارد و چون معده شما خالی است، چربی ها برای تامین این انرژی مورد هدف قرار می گیرند. در این مرحله، چربی ها تجزیه می شوند و نیازهای انرژی برآورده می شوند که منجر به از دست دادن مستقیم چربی می شود.همانطور که می بینید، این روش مفیدتر از وزنه برداری یا یوگا با معده خالی است.

(بین وعده های غذایی به آب نه بگویید) ایده هوشمند شماره ۴:


کاهش چربی شکمیکی از عادت های بد ما نوشیدن آب بین وعده های غذایی است. کبد آنزیم هایی تولید می کند که به ما در هضم غذایی که می خوریم کمک می کند. وقتی هنگام غذا خوردن آب می نوشیم، آب با آنزیم ها مخلوط می شود و در نتیجه تراکم آنزیم ها کمتر می شود. در نتیجه، غذا بدون هضم مناسب در بدن ما ذخیره می شود، که باعث افزایش سطح انسولین در خون می شود و با افزایش سطح انسولین در خون، مقدار چربی ذخیره شده افزایش می یابد.

در نتیجه، نوشیدن آب بین وعده های غذایی سرعت ذخیره چربی در بدن ما را افزایش می دهد و باعث ایجاد انواع بیماری ها می شود. بر اساس تحقیقات انجام شده، آب باید ۱ ساعت قبل از غذا و ۳۰ دقیقه بعد از غذا مصرف شود. برای جلوگیری از وسوسه نوشیدن آب، هنگام طبخ غذا باید مقدار کمی نمک و شکر به غذا اضافه کرد. دو منبع اصلی انتقال چربی در بدن ما شکر و نمک هستند. برای حفظ سلامتی باید روزانه ۳ لیتر آب بنوشیم.

(هرگز گرسنه نمانید)ایده هوشمندانهشماره ۵:


در توصیه های قبلی به شما توصیه شده بود که کمتر غذا بخورید، اما اکنون سعی می کنیم بگوییم کمتر غذا بخورید اما معده خود را برای مدت طولانی خالی نگه ندارید. هدف اصلی جلوگیری از پرخوری است. وقتی احساس گرسنگی می کنیم، احتمال پرخوری افزایش می یابد.

زمانی که احساس گرسنگی می کنیم، سریعتر غذا می خوریم و در مدت زمان کوتاهی مقدار زیادی غذا مصرف می کنیم. آهسته غذا خوردن، غذا خوردن در یک بشقاب کوچک، همه اینها از ذهن ما محو می شود، بنابراین باید سعی کنیم از گرسنگی برای مدت طولانی جلوگیری کنیم.

پزشکان توصیه می کنند برای جلوگیری از احساس گرسنگی در طول روز هر سه ساعت یک بار غذا بخورید. در نتیجه صبحانه ما باید سالم و کامل باشد، در ناهار کمتر از صبحانه غذا بخوریم، حداقل باید شام بخوریم و باز هم هر سه ساعت یک بار چیزی بخوریم. وعده های غذایی غنی از پروتئین مانند تخم مرغ، گوشت و ماهی باید به مقدار زیاد مصرف شوند، در حالی که کربوهیدرات ها و غذاهای چرب مانند غلات و شیرینی ها باید در حد اعتدال مصرف شوند. البته برای تناسب اندام و سالم ماندن باید از شر چربی خلاص شویم، اما نسبت عضلات بدنمان نیز باید بهبود یابد. غذاهای غنی از پروتئین به ما کمک می کنند تا توده عضلانی خود را افزایش دهیم.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/