به وصیت شهدا عمل می کنیم و با عفاف و حجاب اوضاع را اصلاح می کنیم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر، جمعی از خانواده های معظم شهدای شاخص کشور با هاشمی گلپایگانی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار خانواده های شهدا سفر کردند: ما به عنوان وصی ما ایثارگران از مسئولان نظام اسلامی می خواهیم که در قبال خون شهدا و وصیت نامه های آنان بی مسئولیت نباشند و وضعیت حجاب را اصلاح کنند. همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، درخواستی که شهدا در وصیت نامه خود از مردم داشتند، بحث عفاف و حجاب بود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در کشور در این نشست گفت: طرح جامع حجاب و عفاف ستاد امر به معروف و نهی از منکر در کشور یک طرح جامع و مردمی است. طرحی برای رفع معضل بی حجابی دارد و مدعی است با این طرح در زمان تعیین شده برطرف خواهد شد.

هاشمی گلپایگانی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در پاسخ به مطالبات خانواده شهدا در خصوص حجاب و عفاف گفت: بحث حجاب بسیار مطرح شده است. برخی با ذکر مصیبت انکار و پشیمانی از وضعیت، جامعه را ناامید می کنند و ضعف را برمی انگیزند، برای بهبود وضعیت حجاب باید عملیاتی برنامه محور انجام دهیم.

ما به وصیت شهدا عمل خواهیم کرد و با عفاف و حجاب اوضاع را اصلاح خواهیم کرد

وی افزود: ستاد برنامه ریزی کرده است که اگر در جایی اجرا شود ظرف یک سال وضعیت حجاب در آن منطقه اصلاح می شود. در این طرح ۱۱ حوزه در نظر گرفته شده است که با استفاده از بازخورد نظریات پژوهشگران، دانشگاهیان، حوزویان و عموم مردم اصلاح شده است. و مدام در حال بهبود است.

هاشمی گلپایگانی بیان کرد: در این طرح هیچ برخورد فیزیکی و زورگویی وجود ندارد انطامی ربطی به بدحجابی ندارد و تنش و درگیری وجود ندارد. این طرح کاملا مردمی و پاسخگوی مطالبات مردم و خانواده شهداست.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: هر کار فرهنگی اجتماعی برای رسیدن به نتیجه نیازمند ضمانت اجرایی است. او دیگر چنین لباس هایی را نمی فروشد و خودش توضیح می دهد افتادن عدم تحویل این محصول موجب جریمه ترغیب فکری و کار فرهنگی جهت فرهنگ سازی حجاب می شود.

وی گفت: زمانی که شهید مطهری به شهادت رسید، کاغذی در جیب ایشان بود که در آن مسائل مهمی که باید با امام زمان (عج) مطرح می شد، از جمله برگزاری نماز جمعه، تربیت جوانان برای دفاع از کشور و زیر اینها نوشته شده بود. موقعیت. بحران کشور برنامه حجاب بود که متأسفانه از زمان شهادت ایشان تا به امروز در جیب مسئولان بوده است. شهید مطهری برای آن روز برنامه ریزی کرده بود تا در وضعیت روزی که می خواهیم پیش خودمان گرفتار نشویم.

ما به وصیت شهدا عمل خواهیم کرد و با عفاف و حجاب اوضاع را اصلاح خواهیم کرد

هاشمی گلپایگانی ادامه داد: طرح ستاد باید برای مردم تبیین شود و مسئولان توجیه شوند، متأسفانه در سایه طرح عفاف و حجاب مسئولان مسائل دیگری را مطرح می کنند بنابراین اجرای این طرح اجرایی می شود. مورد تقاضا است.” سلام مشارکت هوشمندانه و انسانی امکان پذیر است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه این ستاد در اولین محور از ۱۱ محور طرح جامع عفاف و حجاب به سراغ مسئولان و سرآمدان رفت و شاخص های حجاب و عفاف را به همه دولت ها و دولت ها ابلاغ کرد. اجرای این شاخص ها حداقل در مرحله اول با اکثر مسئولان و وزرا همراه بود، اما برخی مانند وزیر گردشگری که سال ها ریاست رسانه ملی را برعهده داشت، حتی بدنه معروف خود را معرفی نکرده اند. چه رسد به اینکه بخواهیم شاخص ها را پیاده کنیم. موضوع حجاب هزینه دارد و ما باید طبق وظیفه قانونی خود با گذاشتن عملکرد مسئولان برای جلوگیری از کمبودها درآمدزایی کنیم.

وی با بیان اینکه امروز موضوع حجاب یکی از مهمترین و مهم ترین مطالبات خانواده های معظم شهداست، گفت: کار باید از دولت شروع شود تا نظارت بر دستگاه های اجرایی قرارگاه ۲۱ تیر تعیین شود. در ستاد است و دستگاه های دولتی را موظف کرده ایم تا وضعیت حجاب کارکنان خود را ۲۱ رفع کنند.

هاشمی گلپایگانی تصریح کرد: جایی که مردم می بینند قانون وجود دارد و باید اجرا شود یک آنها جدیت خود را دنبال می کنند. مثلاً از زمانی که نیروی انتظامی سیستم نظارتی یک را راه اندازی کرد، کشف حجاب در خودروها کاهش چشمگیری داشته است، به طوری که طبق آمار مسئولان. فرعون حدود ۶۵ درصد از افراد پس از دریافت اولین پیامک این مشکل را تکرار نمی کنند. متاسفانه طبق گزارشات فرعون ۴۱ درصد از افراد بازداشت شده به دلیل حجاب، کارمندان دولت هستند.

وی تصریح کرد: گشت ارشاد مسئولان باید از خود دولت شروع شود. فیلم دینامیت و گشت ارشاد ۳ را ساختند و در همان دولت مردمی اکران شد و سه برابر ستاد سال گذشته گردش مالی داشت. دیکتاتور معروف را فردی مبتذل، بی سواد و کم فکر معرفی کنید. ببینید اینقدر هزینه شد که نتیجه این شد که در ذهن مردم یک واجب الهی داشته باشیم بر خلاف اینکه چقدر باید معنای مخاطب را عوض کنیم. اینجا روبروی سینمای خانگی باید دور ارشاد مسئولان از وزارت ارشاد شروع شود من باش گفتیم گشت مسئولین یعنی وزارت ارشاد باید به اندازه فروش این دو فیلم هزینه کند و فیلم هایی با مضمون شهرت و عفاف و حجاب بسازد چون مطالبات جدی مردم است. . طنز می تواند آفات جامعه را از بین ببرد و بدحجابی را زیر سوال ببرد، اما متاسفانه برخی از ظرفیت طنز برای تخریب واجبات دینی و مذهبی ها استفاده می کنند.

وی در پایان گفت: در بحث عفاف و حجاب فرزندان شاهد و نوجوانان دهه فجر. नودی مؤمن و انقلابی را می توان سازماندهی کرد و به عنوان یک همکار معروف ایفای نقش کرد.