بیش از ۵۸۲ هزار نفر در کنکور ۱۴۰۱ انتخاب رشته کردند – خبرگزاری مهر ایران و جهانعلیرضا کریمیان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با توجه به پایان یافتن فرصت انتخاب رشته، بیش از ۵۸۲ هزار داوطلب مجاز برای انتخاب رشته مورد نظر خود در کنکور ۱۴۰۱ به سایت سازمان سنسه مراجعه کردند.

وی افزود: بر اساس آمار ۵۲۴ هزار نفری که در سال ۱۴۰۰ انتخاب رشته کردند، تعداد انتخاب رشته در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

مشاور رئیس و مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: همانطور که قبلاً اعلام شده بود، نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۱ در هفته آخر شهریور ماه منتشر می شود و کارنامه کلیه داوطلبان اعلام می شود. هفته اول مهرماه منتشر می شود.

به گزارش مهر، آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ پذیرش دانشجو در دوره های روزانه، نوبت دوم «عصر»، نیمه حضوری، مجازی، پردیس های خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی و غیرانتفاعی. موسسات آموزش عالی دولتی و همچنین رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی در تاریخ ۸ الی ۱۱ برگزار شد جولای.

تعداد داوطلبان کنکور سراسری ۱۴۰۱ یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۲۲۰ نفر بود که از این تعداد یک میلیون و ۱۷۶ هزار داوطلب واقعی در کنکور سراسری ۱۴۰۱ شرکت کردند. در بین داوطلبان کنکور یک میلیون و ۳۰۸ هزار داوطلب حضور داشتند و ۱۲ درصد از داوطلبان غایب بودند.

از ۱,۳۰۸,۰۰۰ داوطلب شرکت کننده در آزمون، ۱,۱۵۷,۰۰۰ نفر معادل ۸۹ درصد مجاز به انتخاب رشته و رشته با آزمون شدند.

ظرفیت پذیرش کنکور سراسری ۱۴۰۱ حدود ۵۰۳ هزار نفر است که از این تعداد ۱۶۷ هزار نفر از طریق رشته های با آزمون و ۳۳۶ هزار نفر تنها از طریق رشته های دارای سوابق تحصیلی پذیرش می شوند.