بیمارستان هادرا یک روز پس از حمله سایبری همچنان آفلاین بود


به گفته وزارت بهداشت ، سیستم های کامپیوتری مرکز پزشکی هیلل یاف در حادرا هنوز صبح روز پنجشنبه به دلیل حمله سایبری به بیمارستان یک روز قبل از کار افتاده بود.

وزارت بهداشت اعلام کرد که به طور شبانه روزی با اداره ملی سایبر و سایر کارشناسان در حال بررسی این حادثه است. وی افزود: متخصصان و تجهیزات به بیمارستان اعزام شده اند “تا سیستم های کامپیوتری بیمارستان در سریع ترین زمان ممکن به عملکرد کامل بازگردد.”

صبح چهارشنبه ، هیلل یاف گفت هشدار قبلی در مورد حمله به سیستم های رایانه ای خود دریافت نکرده است. خدمات فوری پزشکی در بیمارستان به طور معمول با تغییر سیستم های متناوب ادامه داشت. با از کار افتادن سیستم های کامپیوتری ، کارکنان بیمارستان به ثبت ورود با قلم و کاغذ روی آوردند. تأخیرهای زیاد در درمان به این دلیل بود که پزشکان برای بررسی نتایج آزمایش مجبور بودند دائماً بین بخش ها قدم بزنند.

هیلل یاف به صدها هزار نفر خدمات رسانی می کند ، اما بیمارستان می گوید جان بیماران هرگز در معرض حمله سایبری قرار ندارد.

میکی دودکویچ ، مدیر بیمارستان ، صبح پنجشنبه به رادیو 103FM گفت که مطمئن نیست که مرکز پزشکی به طور کامل به صورت آنلاین بازگردد.

او گفت: “برآوردش سخت است.” “امیدوارم در اسرع وقت انجام شود. وزارت بهداشت ، اداره ملی سایبر و بهترین شرکت ها همه با متخصصان همکاری می کنند. “

کارکنان بیمارستان مرکز پزشکی هیلل یاف ، اطلاعات بیمار را با قلم و کاغذ ، پس از حمله سایبری باج افزار ، 13 اکتبر 2021 ثبت می کنند. (مرکز پزشکی هیلل یاف)

اداره ملی سایبری روز پنجشنبه اعلام کرد که پس از تحقیقات اولیه ، به شرکت ها و موسسات هشدار گسترده ای داد تا در برابر حملات سایبری در آماده باش باشند.

در بیانیه مشترک وزارت بهداشت و ریاست سایبری آمده است: “بیمارستان ها و کلینیک های بهداشتی طبق آخرین تحولات دستورالعمل هایی دریافت کرده اند.” “دستورالعمل های مداوم برای افزایش هوشیاری و آمادگی در صورت لزوم توزیع می شود.”

ناچمن آش ، مدیرکل وزارت بهداشت ، روز پنجشنبه گفت که حمله سایبری باید زنگ خطری برای همه مراکز درمانی در اسرائیل باشد.

اش به سایت خبری Ynet گفت: “ما باید درس بیاموزیم و از سیستم سلامت خود بهتر محافظت کنیم.” “حملات سایبری یکی از بزرگترین تهدیدهای امروز است. این می تواند زندگی را تهدید کند. “

میکی دادکیویچ ، مدیر مرکز پزشکی هیلرا یافه هادرا ، پس از حمله سایبری باج افزار ، 13 اکتبر 2021 بیانیه ای ارائه می دهد. (مرکز پزشکی هیلل یاف)

در نامه ای به بیمارستان های سراسر کشور ، وزارت بهداشت از آنها خواسته است تا پرونده های پزشکی بیماران را در میان ترس از حملات سایبری بیشتر چاپ کنند.

مقامات وزارت بهداشت روز چهارشنبه به کان نیوز گفتند که احتمالاً هکرها تنها با انگیزه منافع مالی بوده اند و هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه این حمله “مربوط به امنیت” یک دولت دشمن یا غیر آن باشد ، وجود ندارد.

ماه گذشته ، شرکت امنیت سایبری Check Point اسرائیل گزارش داد که نهادهای اسرائیلی حدود دو برابر بیشتر از سایر کشورها در سراسر جهان مورد حمله سایبری قرار می گیرند ، از جمله بخش بهداشتی این کشور که به طور متوسط ​​هفته ای 1444 حمله انجام می دهد.

استوارت وینر و کارکنان تایمز اسرائیل در تهیه این گزارش مشارکت داشتند.

عبری را به روشی سرگرم کننده و منحصر به فرد بیاموزید

اخبار اسرائیل را دریافت می کنید … اما می دانید گرفتن آی تی؟ در اینجا شانس شما این است که نه تنها تصویر بزرگی را که در این صفحات پوشش می دهیم ، درک کنید ، بلکه همچنین جزئیات مهم و شاداب زندگی در اسرائیل

که در Streetwise Hebrew برای انجمن تایمز اسرائیل، هر ماه چندین عبارت عامیانه محاوره ای را پیرامون یک موضوع مشترک یاد می گیریم. اینها کلاسهای صوتی عبری با اندازه کوچک هستند که ما فکر می کنیم واقعاً از آنها لذت خواهید برد.

بیشتر بدانید بیشتر بیاموزید قبلاً عضو هستید؟ وارد شوید تا دیگر این مورد را مشاهده نکنید

تو جدی هستی. ما از آن قدردانی می کنیم!

به همین دلیل است که ما هر روز سر کار می آییم – برای ارائه خوانندگان فهیم مانند شما که باید اسرائیل و جهان یهود را مطالعه کنند.

بنابراین اکنون ما یک درخواست داریمبه بر خلاف سایر رسانه های خبری ، ما دیواری پرداخت نکرده ایم. اما از آنجایی که روزنامه نگاری ما پرهزینه است ، از خوانندگانی دعوت می کنیم که روزنامه تایمز اسرائیل برای آنها مهم شده است تا با پیوستن به ما در حمایت از کار ما کمک کنند. جامعه تایمز اسرائیلبه

با پرداخت 6 دلار در ماه می توانید از روزنامه نگاری با کیفیت ما در حین لذت بردن از روزنامه تایمز اسرائیل کمک کنید بدون تبلیغات، و همچنین دسترسی به محتوای منحصر به فرد که فقط برای اعضای انجمن Times of Israel در دسترس است.

به انجمن ما بپیوندید به انجمن ما بپیوندید قبلاً عضو شده اید؟ وارد شوید تا دیگر این مورد را مشاهده نکنیددیدگاهتان را بنویسید