بی خطرترین و موثرترین داروها برای کمردرد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر به نقل از سلامتی لاین، مروری بر ۱۳۸ کارآزمایی بالینی، شواهدی از گزینه‌های دارویی برای افراد مسن مبتلا به دردهای مربوط به ستون فقرات، که اساساً هر درد در امتداد گردن و پشت است، ارائه می‌کند.

دکتر. مایکل لرلوفسرپرست تیم تحقیقاتی و متخصص مغز و اعصاب از دانشگاه بوستون گفت: «انتخاب دارو تا حدی به علت اصلی درد بستگی دارد. اما به خصوص در افراد مسن، هر گونه شرایط بهداشتی و دارویی که مصرف می کنند نیز یک عامل است. آنها باید مراقب باشند تداخل ها داروها و عوارض جانبی.»

وی افزود: با استفاده از دارو، تزریق، فیزیوتراپی و در مواردی جراحی می توان اقدامات زیادی برای تسکین درد با سلاح انجام داد.

در بزرگسالان جوان، کمردرد و گردن درد اغلب به عضله مربوط می شود. با این حال، برای افراد مسن، بیشتر درد مربوط به تغییرات ستون فقرات، مانند ساییدگی و پارگی دیسک است. می بینم یا غضروف هایی که از مفاصل ستون فقرات محافظت می کنند.

این بررسی نشان داد که برای نوع درد در افراد مسن، مسکن‌های رایج، از جمله داروهای ضد التهابی استفاده می‌شود غیر استروئیدی (NSAIDs) و استامینوفن می توانند کمک کنند.

لرلوف او گفت: “NSAIDs.” می بینم درست مثل ایبوپروفن و ناپروکسن آنها موثرتر از استامینوفن هستند. اما استامینوفن ممکن است برای برخی از افراد مسن، از جمله افرادی که در معرض خطر خونریزی معده هستند یا افرادی که بیماری کلیوی یا قلبی دارند، انتخاب مطمئن تری باشد.

این داروها عوارض جانبی بالقوه ای از جمله سرگیجه و مشکلات تعادل دارند.

از جمله نتایج دیگر این است که:

• برخی شل کننده های عضلانی، مانند کاریزوپرودول و کلرزوکسازون، خطر آرام بخشی و سقوط را به همراه دارد. اما برخی دیگر از جمله شما سریع هستید و باکلوفنممکن است درد گردن یا کمر را در افراد مسن با دوزهای کم کاهش دهد.

• در کمردرد مزمن، برخی از داروهای ضد افسردگی، به عنوان مثال. دولوکستیندر آزمایشات مفید بوده اند. لرلوف وی گفت: زمانی که یک فرد مسن علائم درد و افسردگی را دارد، این دارو ممکن است انتخاب خوبی باشد.

هنگامی که داروهای خوراکی با شکست مواجه می شوند، مسکن های تزریقی یا کورتیکواستروئیدها داروهای ضد التهابی می توانند به تسکین درد مزمن کمک کنند.

به گفته محققان، فیزیوتراپی می تواند در بهینه سازی و حفظ عملکرد مفید باشد.

آنها اشاره کردند گزینه های دیگر شامل تزریق نقطه ماشه ای است که در آن دارو به “ندول” دردناک در عضلات تزریق می شود. کاهش درد با فرکانس رادیویی، جایی که گرمای امواج رادیویی به بافت عصبی خاصی برخورد می کند تا سیگنال های درد از این ناحیه را کاهش دهد. و طب سوزنی و مدیتیشن، که می تواند به کاهش علائم یا مدیریت آنها کمک کند.