تاکید اسماعیل هنیه بر توقف حمله به مسجدالاقصی – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، شبکه خبری المیادین از تماس های اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با مصر، قطر و سازمان ملل در خصوص برنامه های صهیونیست ها خبر داد. شهرک نشینان برای حمله به مسجد الاقصی

بر اساس این گزارش، اسماعیل هنیه بر لزوم جلوگیری از حمله به مسجد الاقصی برای جلوگیری از خارج شدن از کنترل اوضاع در حالی که تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه ادامه دارد، تاکید کرد.

این در حالی است که شهرک نشینان صهیونیست همزمان با بمباران غزه توسط جنگنده های صهیونیستی به منطقه باب المود بیت المقدس اشغالی حمله کردند و مراسم تلمودی را در مقابل مسجد الاقصی برگزار کردند.

صهیونیست ها به مناسبت سالگرد به اصطلاح تخریب معبد یهودیان قصد دارند به مسجد الاقصی حمله کنند.

منابع صهیونیستی اعلام کردند که مقامات این رژیم اجازه می دهند تمامی فعالیت های برنامه ریزی شده روز یکشنبه در شهر قدس از جمله حمله صهیونیست ها به مسجد الاقصی برگزار شود.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین نیز با صدور بیانیه ای نسبت به هتک حرمت مسجدالاقصی توسط شهرک نشینان صهیونیست هشدار داد.

بر اساس این گزارش، جنبش حماس ضمن اعلام مخالفت خود با اجازه دادن به صهیونیست های تندرو برای هتک حرمت مسجدالاقصی، تاکید کرد که مردم فلسطین در مقابله با آنها و دفاع از سرزمین و حرم خود متحد هستند.

در بیانیه حماس آمده است: ما مسئولیت کامل عواقب و نتایج غیرقابل پیش‌بینی حمله به مسجد الاقصی را همزمان با ادامه تجاوزات وحشیانه به غزه علیه رژیم اشغالگر بر عهده داریم.

در این بیانیه تاکید شده است که مردم فلسطین در تمامی مکان های حضور خود برای دفاع از سرزمین و مقدسات خود متحد هستند.